Ana sayfa Katılım Bankacılığı Ziraat Katılım Konut Finansmanı ve Oranları

Ziraat Katılım Konut Finansmanı ve Oranları

2
Ziraat Katılım Konut Finansmanı ve Oranları

Ziraat Bankası son yıllarda yaptığı büyük yatırımların yanı sıra birde katılım bankası kurdur. Ziraat Katılım Bankası ismi ile faizsiz bankacılık alanına giriş yapan Ziraat, müşterilerine artık kar payı ile faizsiz finansmanlar sunmaktadır. Bu finansmanlardan biride Ziraat Katılım konut finansmanı. Bu yazımızda sizlere Ziraat Katılım konut finansmanı nasıl alınır ve kar payı oranları nedir, bu konular hakkında bilgi vereceğiz.

Ziraat Katılım Konut Finansmanı Nasıl Alınır?

Ziraat Katılım konut finansmanı ürününden yararlanmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurular Ziraat Katılım Bankası şubelerinden yapılmaktadır. Bu yüzden konut finansmanı başvurusu için en yakın Ziraat Katılım şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Başvuru için öncelikle konut finansmanı başvuru formu doldurmalısınız. Formun yanı sıra banka sizlerden başvuru için bazı evraklar talep etmektedir. Bu evraklar nüfus cüzdanı fotokopisi (ehliyet veya pasaport), çalışma durumuna göre gelir belgesi, konut finansmanı kullanılacak evin tapu fotokopisi, ikametgah belgesi ve şubenin isteyebileceği diğer evrakları bankaya sunmanız gerekmektedir. Bu evrakları sonrasında banka kredi notu incelemesi yapacaktır.

Eğer kredi notu puanınız konut finansmanı kullanmak için uygunsa banka gelirinize bakacaktır. Geliriniz konut finansmanı kullandıktan sonra ödeyeceğiniz taksit tutarlarını karşılamalıdır. Bu durumda uygunsa banka ekspertiz raporu hazırlatacaktır. Ekspertiz raporu alacağınız konutun güncel değerini ölçmektedir. Bu raporu amacı ise bankanın evin ekspertiz raporunda belirlenen değerin en fazla %75’ine konut finansmanı verebilmesidir.

Ziraat Katılım konut finansmanı başvurusu  incelemelerinde banka durumunuza göre sizlerden kefilde isteyebilmektedir. Eğer kefil talebinde bulunarak kredi notu yüksek ve geliri yüksek bir kefil bularak finansmanı kullanabilirsiniz. Ziraat Katılım konut finansmanı maksimum 120 ay vade ile kullanılabilmektedir.

Ziraat Katılım Konut Finansmanı Kar Payı Oranları

Ziraat Katılım konut finansmanı kar payı oranları güncel olarak %1,15 ile %1,20 aralığında değişmektedir. Kar payının yükselmesi vadenin yükselmesi ile gerçekleşmektedir. Konut finansmanı vadesi yükseldikçe kar payı oranında da yükselme görülür. Ayrıca Ziraat Katılım kampanyalarını takip ederseniz daha uygun kar payı oranları ile konut finansmanı ürünlerinden yararlanma şansını yakalayabilirsiniz.

2 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin