Ana sayfa Katılım Bankacılığı Ziraat Katılım Bankası Kredi Hesaplama

Ziraat Katılım Bankası Kredi Hesaplama

6
Ziraat Katılım Bankası Kredi Hesaplama

2015 yılında katılım bankacığı sektörüne hızlı bir şekilde giren Ziraat Katılım Bankası siz değerli müşterilerine veya müşteri olacaklara yönelik Konut Finansmanı, İhtiyaç Finansmanı, Taşıt Finansmanı, Arsa vb tüm alanlarda hizmet vermektedir.

Ziraat Katılım Bankası Konut Finansmanı hesaplama ise su an mevcut oranlara bakıldığında 120 ay vade de 1,12 oranı, 60 ay vadede ise 1,10 kar oranlarını görmek mümkün olmaktadır. Bu oranların 2016 yılı ilk çeyreği sonuna kadar düşmesi ihtimal dahilinde görülmemektedir belki bir miktar daha yukarı çıkması da beklenebilir. Bu beklentiler tüm krediler ve oranlar içinde geçerlidir.

Ziraat katılımdan bir konut kredisi hesaplaması yapalım.

2016 Ağustos itibarı ile konut finansman oranlarına bakalım 120 ay vade ile 0,95 60 ay vade ile 0,85 36 ay vade için ise 0,80 oranı ile konut finansman desteği alabilirsiniz.

 50.000 TL konut finansmanı alınması halinde 60 ay vade ile ödenecek aylık tutar 1082 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

50.000 TL konut finansmanı alınması halinde 120 ay vade ile ödenecek aylık taksit 685 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yine Ziraat Katılım Bankası Taşıt Finansmanına bakıldığı zaman 1,12 oranlarını görmek mümkündür. Ziraat Katılım Taşıt finansmanı 48 ay vade ile sağlanmakta olup su an en düşük araç finansmanı buradadır.

Taşıt finansmanı hesaplama yapılırsa 10.000 TL 48 ay vade ile alınacak bir taşıt finansmanına aylık 286 TL gibi bir aylık ödeme çıkmakta ki bu şu an piyasada ki en uygun taşıt finansmanıdır.

Banka tarafından sunulan bir diğer hizmet ise Nakit İhtiyaç finansmanıdır şu an en uygun finansman olarak görülmektedir. Kar payı oranları 1,30 olarak belirlenmiş ve en düşük oran olarak karşımıza çıkmaktadır.

İhtiyaç finansmanı bir hesaplama yaparsak 10.000 TL için 36 ay vade ile ihtiyaç finansmanı alınması halinde ödenecek aylık taksit 365 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ziraat katılım bankası Finansman (kredi)  başvuruları için  banka şubelerine uğramanız gerekmektedir yada banka internet şubesi aracılı ile finansman başvurusu yapabilirsiniz. Finansmanınız onaylanması halinde bizzat banka katılım şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ancak su an itibarı ile her ilde şubesi bulunmamaktadır, buna ilişkin banka tarafından her gün yeni şubeler açılmakta ve hızla büyümektedir.

Ziraat Katılım Bankacılığı istene belgeler ve finansman şartları aynı normal banka şartları ile aynıdır.

6 Yorum

    • Konut Finansmanı 120 ay, taşıt finansmanı 48 ay, bireysel finansmanlar ise 36 ay ile sınırlıdır.

  1. Bankalar da tüketici kredi faizleri ne zaman düşecektir.Mart 2016 Garanti bankasından 36 ay vadeli kredi çektim.Kredi faizi 1,89 dur

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin