Ana sayfa Katılım Bankacılığı Ziraat Katılım Bankası Hizmetleri

Ziraat Katılım Bankası Hizmetleri

Faizsiz bankacılık adı altında kurulan katılım bankaları, yatırımcılardan topladığı fonlarla sanayi ve endüstri alanlarından yapmış olduğu yatırımlar sonrası elde edilen karları, fon sahiplerine eşit miktarda dağıtmaktadır. Türkiye’de hükümetin destekleriyle kurulan Ziraat Katılım Bankası da faizsiz bankacılık sistemiyle ülkemizde hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye’nin ilk özel katılım bankası Albaraka Türk iken ilk Ziraat Katlım Bankası Türkiye’nin ilk kamu katılım bankası olmuştur. T.C hazinesi tarafından 675.000.000 TL sermaye ile kurulan Ziraat Katılım Bankası, 29 Mayıs 2015 tarihinde resmi açılışı yapılmıştır. Klasik bankaların yapmış olduğu tüm hizmetler ve yatırımcılardan toplanan fonların değerlendirilmesi ile yatırımcılarına kar marjı dağıtma görevi bulunmaktadır. Devlet desteğini de arkasına alan Ziraat Katılım Bankası, yapmış olduğu yatırımlar sonucu elde edilen kar miktarını ve bu kar miktarının yatırımcılar arasında dağıtılmasıyla, faizsiz kazanç isteyen kesimlerinde yüzünü güldürmeyi başarmıştır.

Yapmış olduğu akıllı ve yüzlerce alanda ki yatırımlar sayesinde elde edilen ve dağıtılan kar marjları, klasik bankaların önceden vaat ettiği kar marjına yakın kar oranları dağıtmaktadır. Ziraat Katılım Bankası, devlet tarafından klasik bankaların denetlendiği tüm bankacılık denetlemelerinden geçmektedir. Yine mudilerin yatırmış olduğu fonların ve kar miktarlarının 100.000 TL’si Mevduat Sigorta Fonu tarafından sigorta altına alınmıştır. Ziraat Katılım Bankası, klasik bankaların yapmış olduğu tüm bankacılık hizmetleri vermektedir. Kredi, hesap kartları, çek defterleri, poliçe, bono, para transferleri, kamu kurum ödemeleri ( Vergi, SGK ), teminat mektubu, kambiyo senetleri gibi birçok bankacılık hizmetleri verilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası, ilk şubesini Eminönü’nde açmıştır. Şu an Türkiye genelinde 21 şubesi bulunmaktadır. Şubesi olmayan yerlerde ise Ziraat Bankası şubelerinden Ziraat Katılım Bankacılık işlemlerini yaptırabilirsiniz. Ayrıca yine şubesi olmayan yerlerde, havale, EFT, yollarıyla Ziraat Katılım Bankası işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Son olarak ziraatkatilim.com.tr adresinden, Ziraat Katılım Bankası hizmetleri hakkında detaylı bilgiler alınabilir ve web adresinden yeni kayıt sayesinde üye olunabilmektedir. Ziraat Katılım Bankası katılım sözleşmelerini, web adresten indirip, detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Yine diğer yazımız olan Ziraat Katılım Bankası Hizmetleri Nelerdir? başlıklı makalemizde daha fazla ayrıntı bulmanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın!
Please enter your name here