Ana sayfa Katılım Bankacılığı Ziraat Katılım Bankası Finansman Türleri

Ziraat Katılım Bankası Finansman Türleri

0
Ziraat Katılım Bankası Finansman Türleri

Türkiye’nin ilk kamu katılım bankası olan, faizsiz kazanç sistemiyle kurulan ve devlet desteğini arkasına alan Ziraat Katılım Bankası nasıl çalışır? Hangi hizmetleri vermektedir? Gibi konuları bu yazımızda paylaşacağız.

29 Mayıs 2015 tarihinde açılan ve şube sayısını 21 şubeye çıkartan Ziraat Katılım Bankasının vermiş olduğu hizmetler, klasik bankaların hizmetlerinden farkı bulunmamaktır. Aşağıda da bankanın vermiş olduğu hizmetleri başlıklar altında sıraladık.

ARAÇ FİNANSMANI: 0 veya ikinci el araçlar için 48 aya kadar araç kredisi verilmektedir. Fakat burada ki kredi, araç alacak kişiye nakit değil, aracı alacak kişiye araç banka tarafından satın alınıp, 48 aya kadar geri ödeme vade süresi tanımaktadır.

KONUT FİNNSMANI:  0 veya ikinci el ev alımlarında da Ziraat Katılım Bankası, müşterisi adına evi satın almakta ve 120 aya kadar süresi tanımaktadır. Yine Ziraat Katılım Bankasının anlaşmalı olduğu emlak şirketleriyle de anlaşması olup, daha avantajlı fiyatlarla sıfır daire sahip olma şansı bulunmaktadır. Klasik bankalar gibi, satın alınan konut, banka üzerine ipotek tesis edecektir.

ARSA FİNANSMANI: Ziraat Katılım bankası, arsa satın almak isteyenlere, 36 aya kadar vade süresi tanımaktadır. Arsa finansmanında, arsa ekspertiz değerinin yarısı kadar finans desteği vermektedir. Arsa finansmanında da arsa, banka üzerine ipotek yapılmaktadır.

DAYANIKLI TÜKETİM FİNANSMANI: Ziraat Katılım Bankası,  buzdolabı, çamaşır makinesi, klima, bilgisayar gibi beyaz eşya alımlarında da finans desteği vermektedir. Banka, bu hizmetlerinde 36 ay kadar geri ödeme hizmeti vermektedir.

EĞİTİM FİNANSMANI: Yurt içi ve yurt dışında ki eğitim ihtiyaçları içinde, Ziraat Katılım Bankası finansman destek vermektedir. Bu ihtiyaç finansmanı içinde banka tarafından 36 aya kadar geri ödeme süresi tanımaktadır.

Ziraat Katılım Bankası, yukarıda belirtmiş olduğumuz finansman destekleri yanında hac ve umre, doğalgaz dönüşüm, bireysel finansman destekleri de vermektedir. Yine Ziraat Katılım bankası, klasik bankaların vermiş olduğu banka kartı, kurum fatura ödemeleri, otomatik ödeme talimatları, çek karnesi verme, teminat mektubu verme, para transferleri gibi bankacılık hizmetleri vermektedir.

Yine Ziraat Katılım Bankasında küçük, orta ve büyük kasa hizmetleri de vermektedir. Ziraat Katılım Bankasının web adresinden de bankanın vermiş olduğu hizmetleri ve bu hizmetler karşılığında istenen şartları detaylı olarak öğrenebilirsiniz.  Ziraat Katılım Bankasının olmadığı yerlerde, ya Ziraat Bankası şubelerinden veya diğer bankaların eft, havale hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin