Ana sayfa Çiftçi Kredileri Ziraat Başakkart Nedir? Limit ve Faiz Oranları Ne Kadardır?

Ziraat Başakkart Nedir? Limit ve Faiz Oranları Ne Kadardır?

0
Ziraat Başakkart Nedir? Limit ve Faiz Oranları Ne Kadardır?

Türkiye’nin en büyük öz sermayesine sahip olan kamu bankası Ziraat Bankası, tarımsal ve hayvansal sektöre en büyük desteği veren bankadır. Bu amaçla Başak kart hizmetini devreye sokan Ziraat Bankası, gübre, tohum, tarım araçları, yedek parça, tarım ilaçları, hayvan yeni, veterinerlik hizmetleri, seracılık, arıcılık gibi geniş bir alanda kullanılması için Başak Kartı uygulamaya koydu.

Başak karta sahip olabilmek için her hangi bir Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunulması gerekir. Ziraat Bankası maaş müşterileri de Ziraat internet bankacılığı veya Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine başvurarak Başak Kart sahibi olunmaktadır.

Kart limiti ise müşterinin gelirine göre belirlenmekte olup 1.000 ila 10.000 arası limit tanımlanmaktadır. Başak Kart, kredi kart gibi düşünülmemelidir. Her post cihazı olan alış veriş merkezlerinde kullanılmamaktadır. Sadece Ziraat Bankasının anlaşmalı olduğu tarımsal, hayvancılık ürünlerinin satıldığı sektörü ilgili iş yerlerinde geçerlidir. Yani bir süper markete gidip alış veriş yapamazsınız. Başak Kart ile kartınıza belirlen günlük nakit çekimi yapılabilmektedir.

Başak Kartın faiz oranı,  diğer kredili mevduat hesap kartlarına göre oldukça hesaplıdır. Başak Kart faiz oranı yıllık 8.75 oranındadır. Ziraat Bankası Başak Kart limit artırımı için Ziraat Bankası şubelerinden limit artırma talebinde bulunabilirsiniz. Limit artırma talebinden önce ki Başak Kart ödemelerinizde bir sıkıntı olmamışsa, ödemeler zamanında gerçekleşmişse limit artırma konusunda sıkıntı yaşanmayacaktır. Başak Kartın anlaşmalı olduğu iş yerlerinden alınacak ürünlerde 5 ay geri ödemesiz ve üstelik faizsiz alış veriş imkanı sunmaktadır.

Başak Kartın geçerli olduğu yerlerde yapılacak alışverişlerde kart limitinin tamamına kadar alış veriş yapılıp, kısıtlama veya günlük kullanma limiti bulunmamaktadır. Başak Kart ödemeleri aylık değil 3 aylık ödeme periyotlarına göre düzenlenmiştir.

Ayrıca bu kart için de her hangi bir kart kullanım ücreti, hesap işletim ücreti de alınmamaktadır. Faizsiz dönemlerin sonunda geri ödeyemediğiniz tutar, kredi hesabınıza aktarılmakta ve aktarma tarihinden itibaren faize tabi tutulmaktadır. Son olarak Ziraat Bankası’nın diğer kart ve hesaplarında uyguladığı 365 gün 6 saat güvenli koruma Başakkart için de geçerlidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin