Ana sayfa Piyasa-Yatırım Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Açmak

Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Açmak

0
Ziraat Bankası Yatırım Hesabı Açmak

Ziraat Bankası, yatırım hesapları ile ilgili ana bir alan açmıştır. Ziraat Yatırım adı altında, yatırım yapabileceğiniz fonlar bir araya toplanmıştır. Ziraat Yatırım işlemleri başlıca şunlardır;
• Hisse Senetleri
• Sabit Getirili Menkul Kıymetler
• Türev Araçlar
• Varantlar
• Yatırım Fonları
• Kurumsal Finansman
• Varlık Yönetimi

Bu yatırım araçlarını şöyle ele alabiliriz.
Hisse Senetleri yatırımı yaparak Türkiye çapında büyük ve küçük şirket ve kurumlara ortak olabilir, birikimlerinizi bu tür bir yatırım ile değerlendirebilirsiniz. İşlem alt limiti olmadığı için, dilediğiniz miktarda yatırım yapabilirsiniz. Sizin için yararlı olabilecek alanların da araştırması yapılır ve size sunulur. Bu sayede, kendinize göre bir alana yönelebilir, birikiminizi sizin için doğru şekilde değerlendirebilirsiniz.

Sabit Getirili Menkul Kıymetler hizmetinde, tercih ettiğiniz belli bir kar oranına göre yatırımlarınızı yönlendirebilirsiniz. Ziraat Yatırım aracılığıyla, Hazine bonosu, Devlet Tahvili ve Repo alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilir, arzu ettiğiniz kar oranına göre birikiminizi yönetebilir ve gelir sağlayabilirsiniz. Kısa vadeli yatırımlar için Repo alımı yapmanız daha uygun olacaktır. Diğer yatırım çeşitleri için uzun vadeli anlaşmalar aranmaktadır. Ayrıca, Hazine İhaleleri düzenlendiği zaman Ziraat Yatırım aracılığı ile direkt olarak bu ihalelere katılabilir ve birikimlerinizi bu yönde değerlendirebilirsiniz. Hazine ihaleleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlenmektedir.

Türev araçlar yatırım şeklinde, VİOP içerisinde belli anlaşmalar yapılabilir ve bu anlaşmaların yükümlülükleri belli vadelerde yerine getirilir. Vadeli işlem piyasalarında yapılan bu sözleşmeler yatırım ve arbitrajın yanı sıra korunma amacıyla da kullanılabilmektedir. Bireysel ve Kurumsal yatırımcılara risk algıları ile ilgili sürekli bilgi sunarak, belirli risklerden korunma olanağı sağlanmaktadır.

Varant yatırımı, satın alan kişiye yaptığı yatırım karşılığında bir dayanak varlığı sunmaz. Bunun yerine, dayanak varlığını istediği zaman alma veya satma hakkı sağlar.
Yatırım Fonu; sermaye piyasası araçları ile oluşturulan portföyün, riskin dağıtılması amacı ile yönlendirilen bir yatırım aracıdır.

Kurumsal Finansman bölümü, şirketlerin ve kurumların ihtiyaç duydukları kaynakları piyasadaki en uygun şartlar ile sağlayan bir danışmanlık hizmetidir.

Varlık yönetimi; bireysel ve kurumsal yatırımların, sermaye piyasasında değerlendirilmesi ve yönlendirilmesine yönelik bir yatırım danışmanlık hizmetidir.

Ziraat Yatırım ile birikimlerinizi değerlendirebilmek için yapmanız gereken şey İnternet Şubesinden ya da banka şubelerinden direkt bağlantı kurmaktır. İstenilen belgeleri(nüfus cüzdanı fotokopisi, hesabınızla ilgili işlemler için gerekli anlaşma vb.) sağladığınız takdirde işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin