Ana sayfa Banka Haber Ziraat Bankası Kredileri

Ziraat Bankası Kredileri

0
Ziraat Bankası Kredileri

Günümüzde nakit sıkıntısı yaşayan birçok insan bankalardan kredi çekmek yoluna başvurmaktadır. Müşteriler kredi çekeceği bankayı belirlerken öncelikle faiz oranına ve bankanın sunduğu imkânlara bakarlar. Bunun için de genel olarak ilk akla gelen banka Ziraat Bankası olmaktadır.

Kamu bankasının verdiği güven ve geniş hizmet ağı sayesinde insanların zihnine büyük yer edinmiş bir banka olmayı sürdürmektedir. Yıllardan beri süregelen bir banka olduğundan dolayı müşterilerine sunduğu bankacılık işlem seçenekleri de oldukça fazladır. Bunların arasında geniş kredi seçenekleri de yer almaktadır.

Bankanın verdiği krediler ana başlık altında söylenirse konut kredisi, taşıt kredisi ve tüketici kredisi olmak üzere üç başlık altında toplanmaktadır. Her bir kredi türünün içerisinde farklı seçeneklere sahip başka kredi çeşitleri de yer almaktadır. Tüm bu kredi türleri kredi ihtiyacı olan insanların taleplerine uygun olarak düzenlenmiştir.

Kredilere Nasıl Başvuru Yapılır?

 Kredilere başvuru için birçok kanal mevcuttur. Bunlar içinde en çok kullanılan banka şubeleridir. Onun yanı sıra internet şubesi, telefon bankacılığı, ATM ve telefondan kısa mesaj göndermek gibi yollarla da kredi başvurusu yapmak mümkündür. Bu seçeneklerle yapılan başvuruların hepsine en kısa sürede dönüş yapılmaktadır. Müşteriyi zor durumda bırakmamak Ziraat Bankası’nın temel prensibidir.

Ziraat Bankası Kredi Türleri Nelerdir?

Ziraat bankasının en çok verdiği krediler arasında tüketici kredileri yer almaktadır. Bu krediler vade açısından otuz altı aya kadar uzanan vade avantajı sunmaktadır. Böylelikle müşterilerin ihtiyaçları istedikleri süre içerisinde karşılanmış olur. Bankanın uyguladığı düşük faiz oranları sayesinde kredi çeken kişinin ekonomik gücünde herhangi bir zorlanma yaşanmaz.

Banka sadece kredi vermekle kalmayıp bu kişilere kredi vadesi süresince hayat sigortası da yapmaktadır. Tüketici kredilerinin kendi içerisinde birkaç alt seçeneği bulunmaktadır. Eğitim kredisi, arsa kredisi, bireysel işyeri kredisi, ortak işyeri kredisi, indirimli tüketici kredisi, tüketici avans kredisi gibi tüketici kredileri vermektedir. Ziraat Bankası’nda tüketici kredileri haricinde taşıt kredileri ve konut kredileri de verilmektedir. Taşıt kredilerinde vade seçeneği kırk sekiz aya kadar çıkabilmektedir.

Kredi alabilmek için aracın sıfır kilometre ya da ikinci el olup olmaması fark etmemektedir.  Taşıt kredisi boyunca hayat sigortası ve kasko yapılmaktadır. Söz konusu taşıt kredi için teminat olarak kullanılmaktadır. Kredi alabilmek için aracın yaşının en fazla beş olması gerekmektedir. Konut kredisinde ise durum biraz farklıdır. Ve seçenekleri yüz yirmi aya kadar çıkmaktadır.  Kredi süresince hayat sigortasının yanı sıra konut ve zorunlu deprem sigortası da yapılmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin