Ana sayfa Banka Haber Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi! (2018 Mayıs)

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi! (2018 Mayıs)

0
Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi! (2018 Mayıs)
Ziraat Konut Kredisi Faiz Oranlarını İndirdi

Bilhassa son dönemde ekonominin de bir miktar bozulması, dolar ve euro kurlarının tavan yapması bankaların faiz oranlarını da artmasına sebebiyet veriyordu. En son merkez bankasının da müdahaleleriyle bir miktar rahatlamayı başaran fakat halen nefes alacak duruma gelmeyen kurlardan sonra devletten bir adım daha geldi. Bu kapsamda yapılan  çalışmayla birlikte devlet sahip olduğu ziraat bankası konut kredisi faiz oranlarını indirdi.

Tabii ki bu adımın ardından halkbank ve vakıfbank’ta faiz oranlarında indirime gidecektir. Bu tetiklemeyle birlikte özel bankalar da indirime gitme mecburiyetinde kalacaklardır.

Yeni Faiz Oranları Ne Oldu

Yapılan yeni indirimin ardından güncel faiz oranları da şu şekilde seyir aldı: 10.05.2018 tarihinde yapılan açıklama ile birlikte vadesi 10 yıl olan ve 500bin TL’ye kadar kullanılacak olan krediler için faiz oranı 0.98 olarak güncellenmiştir. Tutarı 50bin TL’ye kadar olan krediler için ise bu oran 0.92 olarak belirtilmiştir.

Böylelikle bilhassa konut almak isteyen vatandaşların yüzü biraz olsun gülecek hale gelmiş ve faiz oranlarının sadece ziraat bankasının indirimiyle sınırlı kalmayacağı bu müdahalenin ardından diğer bankalarında indirime gitme durumunun söz konusu olduğu aşikar durumda. Vatandaşlar konut alımı sağlarken, ziraat bankası konut kredisi faiz oranlarını indirdi şeklinde ki duyumlarını diğer bankalar da hiç şüphesiz göz önüne alacaklardır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Özellikleri

  • Alım vadesi 120 ay’a kadar olan konutlarda ekspertiz fiyatının yüzde 80’ine kadar kredi kullanımı sağlayabilirsiniz.
  • İlgili gayrimenkul üzerinden konuta ipotek tahsis edilecektir. Kredi notu ( Kredi Notu Bir Ayda Ne Kadar Yükselir? (KREDİ NOTU YÜKSELTME) başlığımıza bakarak bu konuda faaliyet sağlayabilirsiniz. ) durumunuza göre ise gerek görülmesi halinde kefil talebinde bulunulabilir.
  • Kredi süresince konut, yaşam, zorunlu deprem sigortaları zorunlu olarak yapılacaktır.
  • Sabit fiyatlı kredi sayesinde ödeyeceğiniz taksitlerin sabit kalması mümkün kılınacak ve herhangi bir artış yapılmayacaktır.

Taşıma Durumu İçin Geçerli Midir?

Ziraat bankası yeni konut kredisi faizleri kapsamında çekeceğiniz olduğunuz kredi sadece konut kedisi kapsamında değerlendirilecek olup yenileme, taşıma veya yapılandırma durumları için herhangi bir geçerlilik sağlamayacaktır. Taşıma yapılandırma faiz oranı 1.18 olarak sağlanacaktır.

Ekonomik durumların gidişatı ve vatandaşların maddi durumu da göz önüne alınınca ziraat bankası konut kredisi faiz oranlarını indirdi ve kötü durumlara biraz daha olsun dur denilebildi. Devletin bu müdahalesi kapsamında faiz oranları da tüm bankalarda düşüşe geçecektir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin