Kapalı

Ziraat Bankası KOBİ Kart

Bankalar hizmet alanını genişletmek ve daha geniş kitlelere ulaşmak ve her kesime hitap edebilmek için o kesimlere özel hizmetler sunmaktadır. Bu kesimlerden biri olan KOBİ’lere sağlanan avantajlara bir yenisini de Ziraat Bankası eklemiş ve sadece KOBİ’lerin kullanabileceği KOBİ Kartı hizmete sokmuştur.

Küçük ve Orta Bütçeli İşletmelerin tüm giderleri için yapacakları harcamaları farklı banklara ait kredi kartlarla yapmaktansa tek kartla yapma ve KOBİ’lerin tün ihtiyaçları tek kartta sloganı ile hizmete KOBİ’lerin hizmetine sunulmuş bir karttır.

Ziraat KOBİ kart ile şirket kredi kartı fonksiyonu ile alışveriş yapma ve taksit imkânları sunmuştur. Yine KOBİ kart ile işletmenin açmış olduğu yatırım hesabı ile bağlantılı olup yatırım işlemleri ile ilgili tüm işlemlerini bu kart sayesinde yapabilme imkânı vermiştir. Ziraat KOBİ kart ile tüm yatırım işlemleri ve vadesiz hesaplara ait tüm işlemleri Ziraat Bankası ATM’lerinden nakit para çekerek de gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat KOBİ kartlarda temassız alışveriş sistemine dâhil edilmiş ve şifre girmeden kartın okutulmasıyla alışveriş yapılabilmektedir. Ziraat Bankasın ana kredi kartı olan Ziraat kredi kartına tanınan tüm taksitlendirme, maksimum puan gibi avantajlar da Ziraat KOBİ kartları için de geçerlidir.

Ziraat KOBİ kartınıza bağlı bir yatırım hesabınız yoksa veya KOBİ kartının hesabında para yoksa bile Ziraat Bankası ile görüşüp önceden karar verilen tutar kadar avans limit yüklenmiştir. Bu avans sayesinde KOBİ’lerin ihtiyaçları sekteye uğramadan devam edebilmektedir. Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu ve KOBİ’lerin hizmetine sunulmuş şirketlerde ve bayilerden de indirimli alışverişler yapabilmektedir.

Ziraat Bankası’nın KOBİ kart ile işletmecilere kolaylık sağladığı diğer bir konu ise KOBİ karta olan borcun uygun faiz oranları karşılığında ertelenmesidir. Bu kart sayesinde her türlü EFT, havale işlemleri yapılabildiği gibi kurumsal, vergi, SGK ödemeleri, elektrik, su, telefon gibi, otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir. Üstelik hesabınızda para yoksa bile bu emirler avans hesabı kullanılarak gerçekleşmektedir.

KOBİ kart, yurt dışına çıkacak KOBİ sahiplerini de düşünmüş ve kartın yurt dışı harcamalarında kullanılmasını sağlamaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top