Ana sayfa Banka Haber Ziraat Bankası Kaçta Açılıyor?

Ziraat Bankası Kaçta Açılıyor?

0
Ziraat Bankası Kaçta Açılıyor?

Temelleri 1863 yılında atılmış olan Ziraat Bankası, şuan neredeyse tüm vatandaşlarımız tarafından en çok tercih edilen banka haline gelmiştir. Türkiye genelinde yaygın şube ağının bulunması, resmi ödeme işlemlerinin bu banka üzerinden yapılıyor olması ve acil nakit ihtiyaçları söz konusu olduğunda da uygun faiz oranları ile hizmet sunuluyor olması, Ziraat Bankası’nın şuan popüler olmasında etkili olan temel durumlardan bir tanesidir. Bunun yanı sıra, internet bankacılığı ve mobil bankacılık ağlarının oldukça kullanışlı olması, bununla birlikte de Türkiye genelinde birçok farklı noktada ATM noktaları ile kişilere hizmet sağlanıyor olması, tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Şuan birçok işlemi kişiler internet bankacılığı ve mobil bankacılık vasıtası ile kolayca yapabilmektedir. Bununla birlikte, Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde şubelere başvuruda bulunarak, kısa sürede banka personellerinin de desteği ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kamu destekli bir banka olmasından dolayı, özellikle kamu kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan ödemelerde kişilerin yolu kesinlikle Ziraat Bankası ile kesişmektedir. Bundan dolayı da, çok küçük ilçelerde ya da nüfusun çok seyrek olduğu bölgelerde bile bir Ziraat Bankası şubesine ya da ATM noktasına denk gelmeniz mümkündür. Ayrıca, şube içerisindeki çalışan sayısı incelendiği zaman, Ziraat Bankası şubelerinde diğer birçok bankaya göre daha fazla çalışan olduğu da bilinmektedir. Bu da, şubelerde yapılacak olan işlemlerin süresinin bir hayli kısalması anlamına gelmektedir.

Ziraat Bankası çalışma saatleri açısından sabah ve öğlen olmak üzere iki farklı süreçte faaliyet göstermektedir. Şuan sabah açılış saati olarak Türkiye genelindeki tüm şubelerde sabah saat 09:00 seçilmiştir. Banka personeli saat 12:30’da öğle tatiline girmekte ve 1 saat sonra yani 13:30’da şubelerde tekrar hizmet vermeye başlamaktadır. Bankanın kapanış saati ise 17:30 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası şubelerinde işlem yapacak olan vatandaşlarımızın bu saatler içerisinde şubelerde olması gerekmektedir. Resmi çalışma saatleri olduğundan dolayı, haftanın beş günü geçerli olan bu çalışma saatleri dışında ne yazık ki şubede herhangi bir görevli bulunmamaktadır. Bankanın açık olmadığı saatlerde ise tüm bankacılık işlemlerinizi mobil ortamdan kolayca yapabileceksiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin