Kapalı

Ziraat Bankası İhtiyaç (Tüketici) Kredisi İçin İstenen Evraklar

ziraat kredi

İhtiyaç kredisi diğer adı ile tüketici kredi başvurularında vatandaşlar tercihini ziraat bankası ile yapmak istediklerinde, bankanın bir takım evrak talep edebileceğini bilmelidir. Zamandan kazanmak için sizlere ihtiyaç kredisi şartları ve belgelerini detaylıca yazmak istedik. Bu sayede ziraat kredi başvurusu yaparak, nakit ihtiyacına çözüm bulabileceksiniz!

Ekonomik açıdan krediler ve bankalar hayatımızı büyük oranda rahatlatan iş kuracak olanlara ciddi şekilde destek veren önemli kurumlardır. Bankaların yaşamımızın içine bu kadar girmiş olmaları aslında bir açıdan iyi olsa da bir takım olumsuz durumlar da beraberinde gelmektedir. Kredi çekmek kredi ile iş kurmak mantıklı bir hareket gibi gelmektedir, ancak bu aşamada hangi işi yapacağımıza ve kar zarar hesaplamalarını çok iyi şekilde yapmamız gerekecektir. İhtiyaç kredisi kapsamında ekonomik açıdan dara düştüğünüzde ziraat bankasından belli miktarda ihtiyaç kredisi çekebilir ve ekonominizi bir nebze de olsa iyileştirebilirsiniz.

Ziraat İhtiyaç Kredisi Başvuru Evrakları

İhtiyaç kredisi almak isteyenler; başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi, şube tarafından talep edilen diğer belgeleri hazırlayarak ilgili şubeye başvuruda bulunması gerekmektedir.

Adı üstünde olan bu kredi türü kişinin gelir durumunun yetersiz kaldığı veya aniden ortaya çıkan toplu ödemeler yapmanız gerektiği durumlarda ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi alabilmeniz için gelir durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Gelir durumunuza göre banka tarafından belirlenecek olan maksimum ihtiyaç kredisi miktarı (en fazla ne kadar kredi çekebilirim) belli olacaktır. Siz bu miktardan ne kadar isterseniz hesabınıza yatırılacaktır.

İhtiyaç kredisi düğün, nişan, kına, sünnet organizasyonu, gezi, tatil, araç alımı, ev alımı, farklı eşya alımı, tadilat yapımı, arazi alımı, iş yeri açarken kısacası aklınıza gelen her yerde ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. İhtiyaç kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı Hangi Bankada?

Bankadan bankaya faiz oranları değişse de, ihtiyaç kredilerinde ana tutara bağlı olarak ödenen faiz miktarı toplamda aşağı aynı olmaktadır. Sizlere ödeme kolaylığı hangi bankadan sunulursa oradan kredi başvurusu yapmak daha mantıklı olacaktır. İhtiyaç kredisinden faydalanmak istediğiniz zaman yukarıda yer alan belgeleri eksiksiz şekilde hazır bulundurarak en yakın ziraat bankasına başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak başvuru yapmadan önce banka ile iletişime geçerek bankanın sizden ek bir belge veya form isteyip istemediğini teyit etmeniz gerekmektedir. Aksi halde bankaların şubelerine göre istenen belgelerde farklılık yaşanabilmektedir. Bu yüzden bu belgelerde herhangi bir aksaklık ortaya çıkmaması için siz kendinizi garantiye alın ve şubeyi ister telefonla rayın isterseniz birebir gidip görüşün ve sizden tam olarak hangi belge veya evrakların istendiği konusunda detaylı bilgiyi alın.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top