Kapalı

Ziraat Bankası Genç Kart (Tüm Özellikleri)

Ziraat genç kart tüm özellikleri

Ülkemizde sanayileşme hareketleri ile, Cumhuriyet’in ilk yıllarında kurulmuş bir banka olma özelliğine sahip olan Ziraat Bankası, günümüzde de önemini korumaktadır. Pek çok alanda, pek çok kimseye, çok farklı sektörlerde hizmet vermekte olan Ziraat Bankası tarafından verilmekte olan bir ayrıcalıklı hizmet de, Ziraat Bankası Genç Bank Kart olarak sayılabilir.

Bu kart özellikle, ülkemizdeki üniversitelerde lisans ve önlisans öğrenimi görmekte olan öğrencilere zaten devlet tarafından verilmektedir. Çünkü devlet tarafından sosyal devlet anlayışına uygun olarak, lisans ve önlisans öğrencilerine verilmekte olan öğrenim bursu ve öğrenim kredisi gibi yardımlar, bu banka tarafından verilmekte olan kartlara yatmaktadır.

 

Ziraat Bankası Genç Bank Kart Ayrıcalıkları

Bu kartın belki de sayılabilecek en önemli özelliği, kredi kartı ve banka kartının işlevlerini tek bir kartta birleştirmesi olacaktır. Kartın yine bu bağlamda sayılabilecek önemli özelliği de, bu iki kart için yani kredi kartı ve banka kartı için ortak şifrenin kullanılması olacaktır.

Bunun yanında, kartın mastercard ödeme sisteminin geçerli olduğu tüm yerlerde geçerli oluyor olması da, Ziraat Bankası Genç Bank Kart özelliği sayılabilecek en iyi özelliklerden biri olacaktır. Bu durumda, alışveriş yapılırken tek bir kartta hem banka kartı, hem de kredi kartı özellikleri rahatlıkla kullanılabilecektir.

Aynı zamanda kart, mobil bankacılık ile tam uyumlu çalışmaktadır. Bunun dışında 3D Secure güvenlik sistemi desteği ile de içerisindeki varlıkları güven içinde tutmayı da sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Genç Bank Kartın Nakit Avans Özelliği

Bu kartın yukarıda sayılmakta olan onca özelliğinin dışında, aslına bakılacak olursa en önemli özelliği nakit avans özelliği olarak kabul edilmektedir. Çünkü bu özellik, 1 ay içerisinde her sene ile birlikte bu miktarın artması ile birlikte 375 TL’yi 1 ay sonra ödemek koşulu ile faizsiz olarak bu bedeli nakit yahut alışverişte kullanma imkanı sağlamaktadır.

Bu da doğal olarak, Ziraat Bankası Genç Banka Kart özellikleri arasında en önemli özelliğin bu olmasını sağlamaktadır. Günümüzde özellikle gençler tarafından, bu özellik kartın en çok kullanılan özelliği olarak görülmekte ve sıklıkla kullanılmaktadır.

Üstelik bu harçlık avans bakiyesi olan bedel, öğrencinin kartına her ay düzenli olarak gelen KYK öğrenim bursu ya da KYK öğrenim kredisi yatınca, otomatik olarak tahsil edilmektedir. Bu da, öğrencinin bunu ödememek gibi bir imkanı olmamasını da ortadan kaldırıcı bir etki yapıyor olmaktadır.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top