Kapalı

Ziraat Bankası Genç Bankkart

Türkiye’nin öz sermayesi ve yıllık karı en fazla olan ve Türkiye’nin en büyük bankası olan Ziraat Bankası’nın her kesim müşterileri için düzenlediği hizmetlere her gün yenisi eklenmektedir. Bu hizmetlerden biri de öğrencileri için düşünülen Ziraat Genç Karttır.

Bu kart, genellikle Kredi ve Kredi Yurtlar Kurumundan kredi veya burs alan öğrenciler için hizmete sokulmuş bir karttır. Bu kartta sahip olmak isteyen öğrenciler, Ziraat Bankası şubelerine, telefon bankacılığına veya 4747’ye SMS göndererek başvurabilir. Genç Kart, hem kredili mevduat hesabı olarak hem de kredi kartı olarak kullanmaktadır.

Yine bu karta tanınan diğer bir özellik ise temassız alışveriş imkânı vermektedir. Temassız alışveriş özelliği sayesinde 50 TL ve altı alışverişlerde şifre girmeden kartın okunmasıyla alışveriş yapılabilmektedir. Genç Kart hesabında para yoksa bile kredi kart özelliğini kullanarak alışveriş yapılabilmektedir. Ziraat Bankası, hesaplarında para kalmayan öğrencilerin zor durumda kalmaması için Genç Kart sahiplerine 350 TL avans hesabı tanımıştır. Bu avans nakit çekime kapalı olup sadece alışverişlerde kullanılabilmektedir.

Üstelik kullanılan bu avanstan dolayı da herhangi bir faiz kesintisi uygulanmamaktadır. Harçlık avansı adı verilen bu hesap sayesinde kartta nakit para kalmamışsa bile harçlık avansı sayesinde alışveriş yapılabilir. Harçlık avansını kullanan Genç Kart kullanıcılarının Kredi ve Kredi Yurtlar Kurumundan alacakları harç ve burs ücretlerinden kullanılan tutar kadar otomatik kesinti yapılmaktadır.

Genç Kartın kullanım alanı sadece yurt içi ile sınırlı olmayıp yurt dışı alışverişlerde de kullanılmaktadır. Genç Kart kredi kartı başvurularında ek belgeler talep edilmemektedir. Yeter ki Kredi ve Kredi Yurtlar Kurumundan burs ve kredi alınması yeterlidir. Ziraat Bankasının ana kredi kartı olan Ziraat Maksimum kredi kartına tanınan tüm avantajlar Genç Kart için de geçerlidir.

Genç Kart ile taksitli alışveriş, Maksimum kartın indirim gördüğü noktalardan indirim şansı ve Maksi puan uygulaması da Genç Kartı için geçerlidir. Son olarak Ziraat Bankasının öğrenciler için düzenlediği Genç Kartın yıllı kart aidat ücreti yoktur.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top