Ana sayfa Banka Haber Ziraat Bankası Avans Bankkart Nedir?

Ziraat Bankası Avans Bankkart Nedir?

1
Ziraat Bankası Avans Bankkart Nedir?

Bankacılık ürün ve hizmetlerine her gün bir yenisi eklenmektedir. Bu yeniliklerden biri de Ziraat Bankası’nın hizmete sunduğu Avans Bankkart‘tır. Avans Bankkart, yapılan alışverişleri faizsiz öteleme fırsatı sunmaktadır.

Bu karta sahip olabilmek için Ziraat Bankası şubelerine başvurmak gerekmektedir. Başvurunuz hemen değerlendirilip anında Avans Bankkartınzı teslim alabilirsiniz.  Eğer ki elinizde Ziraat Bankasına ait Kredili Mevduat Hesap kartınız varsa o kartınızı Avans Bankkart özelliği tanımlatarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Yine elinizde Ziraat Bankasına ait hesaplara bağlı birden fazla Kredili Mevduat Hesap kartınız varsa o kartları da Avans Bankkart’a çevirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Avans Bankkart’ın en büyük avantajı, Kredili Mevduat Hesabı limitiniz ile gerçekleştireceğiniz tüm alışveriş işlemlerinizi faizsiz öteleme fırsatı sunmasıdır. Avans Bankkart’ta anlaşmalı alışveriş merkezleri olmaksızın, tüm alışveriş merkezlerinde ve internette yapılacak alışverişlerde iş yeri kısıtı ve limit kısıtı olmaksızın kullanabilirsiniz. Avans Bankkart ile yapılan alışveriş tutarında kullanılabilir Kredili Mevduat Hesabı limitinden fazla ise yapılan işlem, POS cihazı üzerinde reddedilecek ve gerçekleşmeyecektir.

Yani kısaca diyebiliriz ki Kredili Mevduat Hesabınızda ki para kadar öteleme yapabilirsiniz. Avans hesap dediğimiz hesaptaki paramız bitip de ek limit ile yapılan alışverişlerde öteleme yapılamamaktadır. Ötelenen alışveriş tutarları, mevcut kartınızın son ödenme gününe kadar ötelenir ve son ödeme günü geldiği zaman ödeme yapılması gerekmektedir.

Ziraat Bankası, yapmış olduğu öteleme hizmetinden dolayı herhangi bir bankacılık hizmeti veya komisyon almamaktadır. Tamamen ücretsiz bir hizmettir. Ötelenen tutar, kartın son ödeme tarihine kadar ödendiği zaman herhangi bir faiz uygulaması yoktur. Ancak öteleme tutarı, kartın son ödenme tarihini geçerse o zaman yasal faiz oranları uygulanmaktadır.

Son olarak Avanskart’ta başvuru yollarından bahsetmek istiyoruz. Bu karta sahip olabilmek veya elinizde ki mevduat kredili hesap kartını Avans Bankkart’a çevirmek için Ziraat Bankası şubeleri, Ziraat Bankası ATM noktaları, 444 00 00 ve 0850 220 00 00 numaralı telefon bankacılığı yollarını kullanılabilir. Ayrıca kısa mesaj yöntemi de yine başvuru yollarından birisidir.

Kısa Mesaj servisinden Avans Bankkart başvurusu yapabilmek için AVANS yazıp boşluk bırakılıyor ve kredili mevduat kartınızın son dört rakamı yazılıp 4747’e mesaj atılmaktadır.

Ziraat Bankası Avans hesap yani maaş ek hesap, eksi hesap olarak ta bilinen avans hesap faiz oranı ise aylık 2,02 olarak belirlenmiştir. 1.000 TL için aylık ödenecek toplam faiz 22 TL civarı olmaktadır. Kullandıktan sonra 15 gün sonra öderseniz 12 TL gibi bir fazla ödeme tahakkuk eder.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin