Ana sayfa Kredi Kartları Ziraat Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim

Ziraat Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim

0
Ziraat Bankası Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim

Nakit alışveriş sayılarının günden güne azalmasından dolayı artık milyonlarca kişi, banka kartı ya da kredi kartları ile daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmaktadırlar. Nakit alışveriş miktarlarındaki azalmanın nedenlerine baktığımızda ise, kart ile yapılacak olan alışverişlerin daha güvenli, nakit taşımanın da daha riskli olduğunu belirtebiliriz. Bundan dolayı bireyler, nakitlerini banka hesaplarında tutarak kartları ile alışveriş yapıyor ya da doğrudan kredi kartları ile alışverişlerini yapıyorlar. Şuan ülkemizdeki her bankadan bu alanda destek alabilecek olan bireyler, zaman zaman da bazı problemler ile karşılaşabilmektedirler. Bunun en temel örneği, ATM üzerinden yapıalcak işlemlerde, kartın ATM tarafından yutulmasıdır. Bu yazımızda Ziraat Bankası ATMsi kartımı yuttu şeklinde araştırma yapan kişilerin neler yapması gerektiği ve en önemlisi de ATM’lerde neden bu şekilde sorun yaşandığına değineceğiz.

Ziraat Bankası ATMsi kartımı yuttu diyen kişilerin, öncelikli olarak kartlarını iptal ettirmesi gerekmektedir. Her ne kadar ATM kartı tekrar iade etmeyecek olsa da, kişilerin kendilerini ve kartlarında bulunan nakit tutarları garantiye alması gerekmektedir. Bunun için Ziraat Bankası ile çalışan kişilerin doğrudan Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini araması yeterli olacaktır. Bunun için yedi gün yirmi dört saat 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarından ulaşım sağlayabilirsiniz. Arama yaptığınızda doğrudan IVR sistemi size karşılayacak ve ilk menüde de kayıp, çalıntı ya da şüpheli işlem menüsü seslendirilecektir. Bu menüye giriş yaptığınızda ise doğrudan müşteri temsilcisine bağlanacaksınız.

Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden yapacağınız görüşmede, bulunduğunuz ATM’yi söylemeniz yeterli olacak ve kartınız iptal edilecektir. Mağduriyet yaşanmaması adına dilerseniz müşteri temsilcisinin yönlendireceği şubeden debit kartınızı alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Burada en önemlisi, müşteri temsilcisi tarafından kartınız iptal edilene kadar ATM başından ayrılmamanızdır.

ATM’lerin neden kartınızı yuttuğu konusunda ise şu bilgileri aktarabiliriz.

  • Şifrenin peş peşe 3 kez yanlış girilmesi.
  • Ödenmeyen borç bulunması.
  • Kartın son kullanım tarihinin geçmesi.
  • Kart üzerinde yapılan kayıp ya da çalıntı bildirimi.
  • ATM’de meydana gelecek bir teknik arıza.
  • ATM’ye dolandırıcılık amacıyla yerleştirilen ve kopyalama cihazı özelliği bulunduğunun tespitinin yapılması.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin