Kapalı

Ziraat Bankası 2018 Faizsiz Çiftçi Tarım Girişimci Kredileri

2018 faizsiz çiftçi kredileri

Türkiye’nin devlet desteğini en fazla almış olduğu bankalarından bir tanesi olarak Ziraat Bankası 2018 yılı içerisinde çiftçilik ve tarım alanında girişimcilik yapmak isteyen kişilere krediler vermektedir. Bu kredileri faizsiz çiftçi tarım girişimci kredileri kapsamında vermekte olan Ziraat Bankası ülkede tarımcılığın ve çiftçiliğin kalkındırılması ve geliştirilmesi adına bu kredileri devlet destekli olarak vatandaşlara sunmaktadır. Banka üzerinden kredi başvurusunda bulunmadan önce bu kredi çeşidi hakkında bilinmesi ve kredi çekim koşullarının karşılanması konusunda bilgi sahibi olunması gerekir.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Tarım Girişimci Kredi Alanları

Banka tarafından vatandaşları faizsiz olarak verilen bu kredi imkanından yararlanabilmek için yapılacak olan girişim; kanatlı hayvan sektörü, arıcılık, hindi besiciliği, süt ürünleri sektörü, su ürünleri yetiştiriciliği, damızlık süt sığırı yetiştiriciliği alanlarından birinde yapılmalıdır. Faizsiz çiftçi tarım girişimci kredileri dahilinde faizsiz olarak verilecek olan bu kredinin üst sınırı 12 milyon 500 bin TL olarak belirlenmiştir. Bir vatandaşın krediden en fazla 750 bin TL değerine kadar yararlanabilmesi mümkün olurken yatırımını devretmen isteyenler %100, işletmesini devretmek isteyenler ise %50 oranında indirim almaktadır. Ziraat bankası bu konuda vatandaşa kolaylık sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Tarım Girişimci Kredi Avantajları

Ziraat Bankası’nın vermiş olduğu devlet destekli faizsiz kredi avantajları içerisinde;

-Damızlık süt sığırı yetiştiriciliğinde yatırımını devreden kişiye %100 indirim

-Yaygın hayvansal üretime katkı

-Damızlık etçi toplu sığır yetiştiriciliğinde yatırımını devreden kişiye %100 indirim

-Damızlık düve yetiştiriciliğinde yatırımını devreden kişiye %100 indirim

-Büyükbaş hayvan besiciliği yapımı

-Büyükbaş hayvan yetişirciliği

-Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde yatırımını devreden kişiye %100 indirim

-Küçükbaş hayvan besiciliğinde yatırımını devreden kişiye %100 indirim gibi bir çok farklı seçenek bulunmaktadır. Faizsiz çiftçi tarım girişimci kredileri bazında verilmekte olan bu kredi tarımın geliştirilmesi adına destek kredileri kapsamında da yer almaktadır.

Ziraat Bankası Faizsiz Çiftçi Tarım Girişimci Kredi Başvurusu

Banka tarafından verilmekte olan faizsiz kredi başvurusu için gerekli olan şartların tamamlanmış olması gerekir. Bu şartlar bazında bir liste düzenleyen ve listedeki her şeyi uygulayarak kredi çekimine hak kazanmış olan çiftçiler için bu krediden maksimum 750.000 TL değerinde destek alabilmek mümkündür. Ziraat Bankası bu konuda vatandaştan gerekli belgeleri hazır etmesini ister. En yakın Ziraat Bankası şubesine gidilerek faizsiz çiftçi tarım girişimcilik kredisi bazında başvuru yapabilmek ve kredi alabilmek mümkündür.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top