Ana sayfa Banka Haber Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar Listesi

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar Listesi

0
Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar Listesi
Zaman aşımına uğrayan hesaplar isim listesi

Geçen 10 yıl içinde unutulan paraların miktarları oldukça yüksek olup haberlere bile taşınmış konular arasında yer almaktadır. Oldukça kabarık bir liste halinde olan bu kişiler unuttukları paranın ardına düşmeyip hayatlarını sürdürüyorlar. Zaman aşımına uğrayan hesaplar listesi olarak unuttuğunuz paranın miktarını öğrenmeniz mümkündür.

Yeni çıkarılan sistem sayesinde internet üzerinden ad soyadı ve kullanımı bitmiş kartınızın numarasını girerek arama yapmanız mümkündür. Bu sayede unuttuğunuz paranızı yeniden dilekçe ile talep edip geri alabilirsiniz.

Müjde niteliğindeki bu haber sayesinde binlerce vatandaş unuttuğu paraları geri almaya başladı. Havuz sisteminde biriken paralardan bankalarda sorun yaşadığı için müşterilerin geri gelip parasını almasını bekliyor.

Zaman Aşımına Uğrayan Hesaplar

Türkiye bankalar birliğinin çıkardığı yeni sistemde 2017 yılı itibariyle zaman aşımına uğramış hesapların kontrolü yapılabilmektedir. Bu sayede zaman aşımına uğrayan hesaplar isim listesi kolay bir şekilde öğrenilmektedir. Her açıdan olumlu sonuçları olan bu sistemden bütün vatandaşlar faydalanmaktadır.

Unuttuğunuz para şu sıralarda ihtiyacınız olan para olabilir. Bu yüzden duyarlı davranarak araştırma içine girmelisiniz. Çıkan sonuca göre bankaya gidip dilekçe vermeniz durumunda paranızı geri iade edeceklerdir.

Biriken paraların miktarı oldukça yüksek olduğundan haberlere bile konu olmuştur. Özellikle birikim hesabı açıp unutan kişilerin para miktarı oldukça yüksektir. 2018 yılıyla birlikte çözülmeye başlayan bu konu sayesinde ihtiyaç kredisi çekmeden önce bu araştırmayı yapmanızda fayda vardır. Çünkü unuttuğunuz para belki ihtiyacınız olan bir miktar olabilir. Düşük olsa da talep edip alacağınız para mutlaka işinize yarayacaktır.

Bu yüzden haklarınıza sahip çıkmayı öğrenmelisiniz. Bankacılık kanununun çıkardığı maddeye göre 10 yıl boyunca parasını çekmeyen vatandaşların hesapları zaman aşımına uğramaktadır. Zaman aşımına uğrayan paraları çekerken birkaç prosedür gerekir.

Bunlardan bazıları öncelikle ad soyadı ve kart numarası girerek araştırma yapmanızdır. Daha sonrasında bankanıza giderek dilekçe verip beklemenizdir. Bu sayede işleminiz kolayca tamamlanmış olur.

Hesap Listesi

Gün geçtikçe bankaların havuzunda biriken paralar çoğalıp artış göstermektedir. Özellikle açtığı hesaptaki parasını unutan kişilerle dolu olan bu ortam günümüzde çok yoğun ilgi gören konulardan biridir.

Zaman aşımına uğrayan hesaplar listesi sayesinde unuttuğunuz miktarları geri alabilmek kolay bir işlemdir. Böylece hem siz hem de banka nezdindeki mevduat hesabınız doğru yapılan işlem dâhilinde temizlenmiş olacaktır.

Unuttuğunuzu düşündüğünüz bir hesabınız varsa ve kontrol edemeyecek durumdaysanız çocuklarınıza da baktırabilirsiniz. İnternet üzerinden kolay erişim sayesinde bunu yapabilmeleri çok kolay olacaktır.

Kredi ihtiyacınız mı var? Fakat kredi çekmek için yeterli kriterlere ve kredi notuna sahip değil misiniz? Yada gerekli tüm kriterlere sahipsiniz ama size kefil olacak birini mi bulamıyorsunuz? İşte son söylediğimiz probleme sahip iseniz sizler için daha önce açmış olduğumuz Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2018 isimli konu başlığımıza mutlaka göz atmalısınız. Artık kefilinizin olmaması sizin için bir problem olmayacak!

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin