Kapalı

Yurtdışı Kredi Kartı Taksit

Yurtdışı Kredi Kartı Taksit

Yurtdışına eğiitm, gezi, alışveriş veya başka sebeplerle çıkacak olan kişilerin kredi kartı ve ATM gibi bankacılık hizmetlerinde bilmesi gereken bazı konular bulunuyor.
İlk defa yurt dışı ziyaretinde bulunacak kişilerin ya da sürekli yurtdışına gidip gelenlerin maddi yönden hazırlıklı olması, kredi kartı kullanımının yurtdışı açık olması ve taksitli alışverişlerde harcamalarına dikkat etmesi gerekiyor.
Yurtdışı kredi taksit konuları için ön hazırlıkta bulunmak kişilerin ziyaretini kolaylaştıracak ve yaşanabilecek sıkıntıların önüne geçilecektir.

Yurtdışında Kredi Kartı İle Taksitli Alışveriş

Yurtdışı tatilinin doyasıya tadını çıkarmak isteyen kişiler yanlarında minimum düzeyde para bulundurmaya özen gösteriyorlar. Bulunan ülkenin para birimi ve TL arasında döviz hesabı yapmak istemeyenler, yabancı bir ülkede yüklü miktarda para çalınmasına karşı hazırlıklı olanlar ve yurt dışında kredi kartı kullanmayı tercih edenler banka ya da kredi kartları ile tüm alışverişlerini yapabilirler.
Ülkemizde bulunan çoğu banka Visa ve Master Card özelliklerini kullanarak müşterilerine banka/kredi kartı vermektedir. Bu kartlar uluslararası kullanım özelliği taşıdığı için özellikle Avrupa ülkeleri olmak üzere pek çok ülkede geçerlidir. Yurtdışında taksitli harcama yapmak isteyen kişiler kredi ya da banka kartlarını sorunsuzca kullanabilirler. Ancak yurtdışı kredi kartı kullanımının açık olmasına dikkat edilmelidir; kartın yurt dışı kullanımına kapalı olması durumunda müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir veya dijital bankacılık kanalları ile bu işlemi kişiler anında yapabilir.
Yurtdışında kredi kartı ile taksitli alışveriş yapmak isteyen kişiler öncelikle bağlı oldukları banka ya da bankalarla iletişime geçmelidir. Türkiye’de bulunan bazı bankalar yurtdışı kredi kartı kullanımına izin verirken taksitli ödemeler için imkan sağlamamaktadır. Dolayısıyla yurtdışı kredi kartı taksit imkanı için müşteri hizmetlerinden doğrudan bilgi alabilir yurtdışında kredi kartı ile taksitli harcamalar yapabilirsiniz.

Yurtdışında Kredi Kartı Kullanımı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yurtdışında kredi kartı kullanımı kişilere avantaj sağlıyor ancak bazı durumlarda kişiler mağduriyet yaşayabiliyor. Özellikle diline tam olarak hakim olmadığınız ülkelerde alışveriş yaparken kurumsal mağaza ve şirketleri tercih edebilirsiniz bu sayede dolandırıcıların pos cihazları yoluyla kredi/banka kartını kopyalayıp çalmasını engelleyebilirsiniz. Yurtdışı kredi kartı taksitli alışveriş yapmadan önce kredi kartınızı kimseye vermeyiniz ve tüm işlerin yanınızda yapılmasını talep ediniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top