Ana sayfa Banka Haber Yırtılmış Parayı Banka Alır Mı? (Yırtık Parayı Alan Bankalar)

Yırtılmış Parayı Banka Alır Mı? (Yırtık Parayı Alan Bankalar)

0
Yırtılmış Parayı Banka Alır Mı? (Yırtık Parayı Alan Bankalar)
yırtık para

Yırtık parayı alan bankalar hangileri veya yırtılmış parayı banka alır mı tarzında soruların net yanıtlarını buradan öğrenebilir ve konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum alanından bizler ile paylaşabilirsiniz. Bu sayede karşılıklı dayanışma açısından tüm kullanıcılar yırtık para konusunda bilgi sahibi olacaklardır.

Para günümüz şartlarında dikkate değer ekonomik araçlardan bir tanesidir. Paraya ne yazık ki ülke çapında değer verenlerin sayısı azdır. Taki paranın yırtık olmasına kadar. Zira yırtık olan parayı bir yerlere vermek demek o parayı çöpe atmak ile aynı anlama geliyor!

Yırtılmış Parayı Banka Alır Mı?

Yırtılan parayı, bankaların hemen hepsi almamaktadır. Alan bankalar ise işlemin kendileri nezdinde yapıldığını ispat ederlerse alınıyor. Yani her hangi bir banka şubesine giderek para çekmek istediğiniz. Sonrasında görevli kişiden alacağınız para içinde yırtık parayı gördüğünüz anda o an verirseniz banka geri alacaktır.

Yırtılmış parayı alan bankalar sadece Ziraat bankası ve merkez bankası olarak verilmektedir. Bankaların aynı gün bu parayı değiştirdiklerini söyleyemeyiz. Zira alınan bilgilere göre bankaların belirli günlerde mesai saatleri içinde değişim yaptıklarını belirtmişlerdir.

Yırtık Parayı Alan Bankalar 2017

Bankalardan yırtık parayı değiştirmek için paranın seri numarası tam olarak okunmalıdır. Seri numarası eksik olanların parası değiştirilmez. Bu bankaların Ziraat bankası ve merkez bankası olduğunu, haftanın belirli günlerinde değişim yaptıklarını söyleyelim.

Yırtık, hasarlı veya bir kısmı parçalanmış kağıt paraların değişimlerini üstlenen bankaların en fazla Ziraat olduğunun da altını çizelim. Elinizde yırtık veya eksik parçalı kağıt para var ise öncelikle seri numarasının tam olduğuna bakın. Eğer seri numarası da yok ise o parayı elinizden çıkarmanız önerilir. Yoksa hiçbir yerde geçmeyecektir bu para. Ne dolmuşta ne de büfelerde yırtık parayı kimse almayacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin