Ana sayfa Kredi Kartları Yıllık Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları

Yıllık Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları

0
Yıllık Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları
aidatsız kredi kartları

Kredi kartlarını tercih eden bireyler, genelde yıllık kart aidatı olmayan bankalar ile çalışmak istemekte. Bu nedenle kart aidatı almayan banka kredi kartı biz bireyler için son derece önemlidir. Zira yıllık ve 6 ay bazda alınan kart aidat tutarları oldukça yüksek seviyede.

Aidatsız Kredi Kartları

Bankaların müşterilerinden gelen talepleri karşılayabilmek ve müşteri sayılarını da her zaman için üst sıralarda tutmak adına yaptıkları en temel hizmet bilindiği gibi kredi kartıdır. Kişiler taksitli alışveriş, nakit avans, taksit erteleme ya da puan kazanma gibi özelliklerinden dolayı tercih ettikleri kredi kartlarında karşılarına birçok farklı isimde banka ve kart çıktığından dolayı, seçici davrandıkları bilinmektedir. Kredi kartı başvurusu yaparken dikkat edilen temel konulardan birisinin ise, kartlardan alınan aitdatlar ve aidatsız kredi kartları için hangi seçeneklerinin olduğunu belirtebiliriz. Kullanıcılarına herhangi bir aidat almadan kredi kartı hizmeti sunan bankalar elbette ki vardır. Bunun beraberinde, yasalar ile desteklenen çok özel bir durum daha vardır. Kredi kartlarından alınan aidatların geri iade edilmesini kapsayan bu yasaya göre, 10 yıla kadar kredi kartınızdan alınan aidatları geri almanızın önü açılmış durumdadır. Bundan dolayı, kartınızdan alınan aidatlardan şikayetçiyseniz, sizler de gereken başvuru işlemlerini yaparak kart aidatlarınızı geri alabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Aidatsız kredi kartları konusunda arayış içerisinde olan bireylerin tercih etmeleri gereken bankalar ve sundukları kredi kartlarının isimlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Yapı Kredi Bankası: World Eko Kredi Kartı ve Play Kart
Odeabank: Bank’o Card
Garanti Bankası: Flexi Bonus Kredi Kartı ve Bonus Genç Kredi Kartı
QNB Finansbank: Fix Card, Trabzonspor Card, Go Kart, Fix Kart
Akbank: Axess Free Kredi Kartı
HSBC: Konsept Kredi Kartı
ING Bank: Pegasus Kredi Kartı
Türkiye İş Bankası: Aidatsız Maximum Kredi Kartı ve İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Aidat konusunda ücret talebi bulunmayan bankalar ve bunun için geliştirdikleri kredi kartları yukarıdaki gibidir. Ancak, belirtilen kredi kartlarını kullanacak olan kişiler, bankalarının sunduğu her ayrıcalıktan ne yazık ki tam anlamı ile faydalanamayacaktır. Burada zaman zaman puan konusunda daha düşük oranlarda destek alacağınızı ya da kampanyaların tamamına katılmak için ek ücret ödemeniz gerektiğinden söz edebiliriz. Bundan dolayı başvuru yapacağınız durumlarda, bankanın hangi olanakları size sunduğunu araştırmalı, sonrasında da başvurunuzu yaparak sorunları en aza indirmeyi amaçlamalısınız.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

Aidatsız kredi kartları şuan birçok banka tarafından sunuluyor olsa da, uzun yıllar boyunca kişiler farkında olmasa bile hesaplarından belirli aralıklar ile kredi kartı aidatı tahsil edilmiş durumdadır. Şuan ise, kişiler kredi kartlarından alınan aidatları bankalarından geri alma hakkına sahiptirler. Bunun için ilk etapta bankanızın müşteri hizmetlerine ve oradan da müşteri temsilcisine bağlanmalı, hesap dökümünüzü istemeli ve hesap dökümünde geçmiş 10 yıla kadar ne kadar aidat kesintisi yapıldığını tespit etmelisiniz. Bunun ardından tekrar müşteri hizmetlerini arayarak ya da banka şubesine giderek aidat iptali talebinizi iletebilirsiniz. Eğer sizlere kredi kartı aidatın geri ödenemeyeceği konusunda bir dönüş sağlanırsa, bu durumda genellikle belediyelere ya da kaymakamlıklara kurulan hakem heyetlerine başvuru yapmalısınız. Bu süreçte ise yüksek bir ihtimalle aidat iptali sağlanacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin