Ana sayfa Banka Haber Balık İstifi Gibi Yığılmış Borçlara Kredi Çözümü

Balık İstifi Gibi Yığılmış Borçlara Kredi Çözümü

0
Balık İstifi Gibi Yığılmış Borçlara Kredi Çözümü

Bankaların koşulsuz şartsız sunduğu kredi seçeneği en çok da balık istifi gibi borca batmış bireylerin işlerini kolaylaştırıyor. Bankaya olan borcumu ödemek için gene bir başka bankadan borç çeken bireyler borcu borçla kapamak yerine, aylık gelirlerine uygun kredi paketlerini tercih ediyorlar.

Son zamanlarda daha da mantıklı olduğu için ve bankaların bu alanda kullanıcılarına birçok imkan sağladığı için kredi sektörü oldukça gelişti. Borcu borçla kapamak, yerini borcu hesaba uygun krediler çekilerek kapamaya dönüştü.
Özellikle, icralık seviyeye gelecek kadar borcu biriken bireylere özel imkanlar ile kredi sunan bankalar en çok tercih edilenler arasında.

Gene de borçlarını kredi ile kapamaya çalışan bireyleri uyarıyoruz, bazı bankaların yaptığı uygulama ile, kredi borcu normalden fazla birikmiş kullanıcılarının hesaplarını aracı finans kurumlarına devrediyor ve kredi mağdurları hesap günleri geldiğinde ödeyemedikleri kredilerinin üzerine ana borçlarının üzerine tonla faizle karşılaşıyor. Bu ve benzeri durumlar ile karşılaşmamak için, yapılması gereken tek şey, aylık gelirinize göre ödeyebileceğiniz kredileri çekmektir. Mesela aylık geliri 1000tl olan bir ailenin gideri 800tl ise aylık ekstra 150tl lik kredi çekmesi makuldür. Borcu borçla kapamaktan daha mantıklı eylem, borcu krediyle kapamak ondan daha mantıklısı ise, kredi borcunu bütçeye göre belirlemektir.
Borçlarını kredilere bölen ve kredileri aylık gelirlerine göre hesap etmeyen vatandaşlar, aracı finans kurumlarının getirdiği yüksek faiz oranları ile karşılaşıyor. Hatta, aracı firmalar bazı zamanlarda işi öylesine ilerletiyor ki, ana borcun üzerine normal faiz getirisinin %10 kadar büyük bir hacmen para miktarını koyup müşterileri batağa sürüklüyor.
Borç batağını krediyle kapatırken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus ise, aylara böldüğünüz kredilerin yüksek olmaması. Mümkün mertebe aldığınız borcun kredisi ürününüz ne olursa olsun, 12 krediyi geçmesin. Yıllık kredilere bölünen borçlar yıl katlanması ile çarpan etkisine giriyor ve ana borca etkisi de bu oranda büyüyor. Sizlere tavsiyemiz, borcunuz yüksekse ve krediye bölmek zorundaysanız, iki etaplı olarak krediye bölün. Böylece hem yılınızı doldurmazsınız hem de borcunuzu aynı oranda bölmüş olursunuz.

Kredi borçlarını, aylarına göre hesaplamak, fazla aya bölmekten kaçınmak ve borcu kredi ile kapatmak, akıllı bir borç sahibinin temel taşlarıdır. Her ne kadar sizlere verdiğimiz bu taktikler borcu minimum zararla kapama yolları olsa da, sunduğumuz bu çözümlerin en kalitelisinin bile, borçsuz kalmak kadar iyi olmadığını hatırlatır, altından kalkamayacağını düşündüğünüz borçları yüklenmemeniz önerisinde bulunur, iyi alışverişler dileriz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin