Kapalı

Yetiştirme Kursları Ek Ders Ücretine Zam

Yetiştirme Kurslarında görevli Öğretmenlerin ders ücretlerine zam Meclis gündeminde !

Ak parti Milletvekilleri tarafında TBMM verilen Kanun teklifinde Yetiştirme ve Hazırlayıcı kurslarda görevlendirilen öğretmen ve yöneticilere ödenecek ek ders ücretinin %100 verilen teklifin özünü oluşturmaktadır. Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı itibarı ile okullarımızda uygulanmaya başlanmış olup, halen devam etmektedir.

Kursların başlaması ile birlikte sürekli gündemde olan ve siyasiler tarafından gündemde tutulan en son Milli Eğitim Bakanı tarafından  da arttırılmasına yönelik sinyalleri alınan teklif sonunda Meclis gündemine gelmiş bulunmaktadır.

Zamlı Ekders ücreti, meclis gündeminde olan yasa geçmiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı tarafından onaylanması beklenmektedir. Yasaya göre Nisan Ayı Ekders Ödemelerinde ücretler  %100 zamlı şekilde ödenecektir. Saatlik ücret %100 Arttırılmış olup yaklaşık 20 TL olmaktadır Ayrıca: Ocak ayını da kapsayacak şekilde geriye dönük zamlı ücretten ödeme konusu olmayacak gibi görünmektedir.

Ekders Zammı Kanun teklifinin tam metni için tıklayınız.

Bilindiği üzere kurs ücretleri mevcut ekders hükümleri doğrultusunda ödenmekte idi.

Kurs Ücretlerinin düşük olması özellikle hafta sonu görevlendirilen Öğretmenlerin aldığı ücret verdiği yol parası  dahi olamamaktaydı.

Yapılacak bu zam ile birlikte kurslarda yaşanan öğrenmen sıkıntısının da çözülmesi hedeflenmektedir. Yapılacak bu düzenmele ile bir ders ücretinin yaklaşık 20 tl olması beklenmektedir. Zamlı ekders ücretleri sadece yetiştirme ve hazırlayıcı kursları için geçerli olacaktır.

Yapılan düzenlemenin ikinci yarıyıla yetişmesi beklenmektedir, bununla birlikte kurs ücretlerine yüzde yüz zam yapılmış olacak ve görev alacak öğretmenlerimizin yüzü bir nebze gülecektir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top