Kapalı

Yeni, Denizbank Kredi Kartı Harcama İtirazı Hizmeti

Denizbank bonus kart online harcama İtirazı

Kredi kartı kullanıcılarının en büyük korkularından birisi olan kart bilgilerinin çalınması durumu günümüz teknolojisinin de yeni getirileri sebebiyle biraz da olsa hafiflemiş durumda. Öyle ki 3D Security sistemi bu konuda söz konusu olan en önemli gelişmelerden birisi. Bankalarda bu konu da çalışmalar sağlarken denizbank kredi kartı harcama itirazı sistemini internet şubesine taşıdı.

Harcama İtirazı Neden Yapılmalıdır?

Harcama itirazı hakkını bütün bankalar ve bütün kedi kartları yasal olarak mümkün kılmaktadır. Öyle ki eğer ekstrenizde gördüğünüzü bir harcamanın sizin tarafınızdan yapılmadığını düşünüyorsanız hemen bu harcamaya itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

Özellikle yurtdışı ve internet üzerinden yapılmış olan alışverişlerde bilhassa 3d security seçeneği kullanmadan bir harcama yapıldıysa sorumluluk işletme sahibine aittir. Ve bu durumda dilekçe veya online imkanları kullanarak harcama itirazında bulunabiliyorsunuz.

Bu itirazın olumlu sonuçlanmasının ardından paranız iade edilebiliyor.

İtiraz İşlemini Nasıl Gerçekleştirebiliriz?

Harcamalara itiraz konusunda genellikle her banka sizden bir dilekçe doldurmanızı dilekçe ile size en yakın banka şubesine başvurmanızı veya genel merkezlerine fax ile göndermenizi istemektedir. Fakat artık bu konuda da mobil ve internet bankacılığı kolaylıkları sağlanmaya başlandı.

Denizbank kredi kartı harcama itirazı konusunda yeni bir yeniliğe gitti. Artık ister internet ister mobil bankacılık üzerinden kredi kartlarım menüsünün altında yer alan “Harcama İtirazı” menüsüne girerek size şüpheli gelen işlemi seçmenizi ve kolayca itiraz etmenizi mümkün kıldı.

Bu kolaylığı sayesinde Denizbank bonus kart harcama itirazlarını bankaya gitmeden yorucu kağıt işlemleriyle uğraşmadan tek bir tık ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Ardından banka yetkilileri size tercihiniz doğrultusunda ister telefon numaranızdan ister mail adresinin üzerinden ulaşım sağlayabiliyor. Ayrıca yine aynı menü üzerinden itirazınızın son durumunu takip edebiliyorsunuz.

İtiraz Etmemeniz Gereken Durumlar

Bu kolaylığı elbette ki hoşunuza gitmeyen her alışveriş işleminde gerçekleştiremezsiniz. Böyle durumlar da aksi durumlarda veya suiistimallerde sorumluluk tamamen size ait olmaktadır. Bu yüzden sadece gerçekten size şüpheli gelen ve kredi kartınızın çalındığına dair his duyduğunuz zaman girişimde bulunmalısınız.

3D security işlemi kullanarak yapılan alışveriş işlemlerinde ve pos cihazı üzerinden yine kart şifreniz tuşlanarak girilen işlemlerde harcama itirazında bulunmamanız gerekmektedir. Bu konu da gerçekleştirilebilecek suiistimallerde sorumluluk size aittir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top