Ana sayfa Banka Haber Yasa Kapsamında Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018

Yasa Kapsamında Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018

0
Yasa Kapsamında Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2018
borç kredi

Mevcut kredi ödemeniz var ve 2. bir kredi çekerek bu borcu kapatmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Biz buna borç kapatma kredisi de demekteyiz. Bu krediyi veren bankalar torba yasa kapsamında borç kapatma kredisi vermektedir. 2018 borç kapatma (borç transfer kredisi) kredisi veren bankaların hangileri olduklarını buradan öğrenebilirsiniz.

Borç Transferi Yapan Bankalar 2018

Her bankada olduğu gibi borç kapatmak veya borcu transfer etmek için kredi başvurusu yapan bireylerden bir takım evraklar talep etmektedir. Bunların ne olduklarına şimdi bakarsak;

  • Nüfus cüzdanı aslı veya noter tasdikli sureti,
  • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş),
  • Gelir Belgesi(Gelir belgesiz ön onay alınamaması durumunda gerekli)

Yukarıdaki belge ve evraklar sizlerin bankada kredi için onay sırası beklememek için oldukça önemlidir. Borç kapatma kredisi 2018 yılında fazlası ile merak edilenler arasında. Zira bankalara olan borç miktarı her yıl azalmak yerine giderek artmaktadır. Bunun nedeni bankaların önüne gelen her bireye kredi onayı vermesi ile beraber, bireylerin gelir gider durumuna bakmaksızın borç yaparak ürün elde etmesidir. Bunu şu şekilde örneklendirmek daha mantıklı olacaktır; internet alışveriş sitelerinden birine girerek indirimli olan ürünler arasında kamyon tekerleği sipariş ediyor ve bir hafta sonra evine gelen kargoyu açan eşi, kamyon lastiğini görünce şaşırıyor. Eşine sitem ederek, ” bizim kamyonumuz yok, neden bu lastiği aldığını ” söylüyor. Eşi de ” çok ucuzdu ben de aldım ” diyor. Yani anlayacağınız ihtiyaçları olmadığı halde ihtiyacı gibi hissedenlerin sayısı ülkemizde oldukça fazla. Bir de kredi kartı limiti yüksek olanların havasından da geçilmiyor !

Borç Transferi Kredisi Kanun Kapsamında

Bankalara borcu olan bireylerin yapması gereken işlemlere baktığımızda bir çok bankadan borcunuz var ise bunu tek banka ile kapatmak mümkün. Ancak faiz oranları ve vade seçenekleri çok ayrıntılı olarak incelenmelidir aksi takdirde bu bankaya olan borcunuz da giderek artabiliyor. Yani borcu kapatmak isterken; daha yüklü bir borç ile karşılaşmak mümkün!

Bir çok birey, tam olarak borç kapatma kredisinin ne anlama geldiğini de bilmemekte. Bu nedenle bunu açıklamak istersek; bir bankada borcu olan Ali Bey’in, bu borcu kapatmada sıkıntı çekmesi nedeni ile farklı bir bankaya giderek kredi başvurusu yapmasıdır. Genelde faiz oranları ihtiyaç kredisi ile aynıdır. Ancak kredi onayı alması için bankanın kredi şartlarını taşıması ve kredi notunun ortalamanın üzerinde olması esas alınır. Ali Bey bankaya giderek, borcunun olduğu ve bankadan kredi çekmek istediğini demesi kafidir. Ancak başvurular hem şubeden hem de internet üzerinden alınabilir. Kredi ön başvurusu kabul edilen her birey, kredi başvurusu yaptığı bankanın şubesine gitmesi gerekiyor.

Bir çok banka borç transferi kredisi veya borç kapatma aktarma kredisi teklifi sunabilir. Önemli olan hangi bankanın ne kadar faiz oranı ile sizlere kredi onayı verdiğidir. Borcu kapattırmak için bankalar taşıt kredisi, ihtiyaç ve konut kredisi borçlarını kapatma gereği duyar.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin