Ana sayfa Vadeli Mevduat Yapıkredi Vadeli Mevduat Hesabı

Yapıkredi Vadeli Mevduat Hesabı

0

Vadeli mevzuat hesabı kişilerin elinde bulunan paraları bankaya yatırması ile belirlenen bade süredir içerisinde çekilmesi halinde vade sonunda faiz kazanç sağlayan hesap şeklidir. Vadeli mevduat hesabı açmak için öncelikle Yapıkredi’de Bir hesap sahibi olmanız gerekmektedir. Sonrasında ise İnternet Şubesi aracılığıyla hesap oluşturma seçenekleri arasından vadeli mevduat hesabı seçerek öncelikle oturacağınız tutarı, seçeceğiniz vade süresini, yatıracağımız para birimini belirlemeniz gerekmektedir.

Sonrasında ise hesabı kolaylıkla açarsınız. Bir ay, üç ay, altı ay ve on iki ay vade seçeneklerini yanısıra günlük olarak vade miktarı da belirleyebilirsiniz. Yapı kredi vadeli mevduat hesabından yine kazanç sağlamak istiyorsanız belirlediğiniz vade süresi boyunca hesabınızdan para çekemezsiniz. Vade sonunda vice kazancı sağlarsınız. Eğer vade süresince hesaptan para çekerseniz hesap faiz kazancı sağlamaz ve vade bozulmuş kabul edilir.

Vadeli mevduat hesabı Sabit faiz getirisine sahiptir ve faiz hareketlerinden etkilenmez. Yani faiz oranında bir düşüş yaşansa dahi sizin vade sonu kazancınız sabit kalır. Sabit vade sürecinin haricinde üç günden 400 güne kadar İhtiyacınıza göre vade süresi belirleyebilirsiniz.

Sizden aksi belirtilmedikçe vade sonunda otomatik olarak güncel faiz listesine bağlı olarak vadeniz yenilenir. Ancak bununla beraber pek çok vade sonu seçeneği sunulmaktadır. Örneğin ana paranızı ve faiz kazancınızı herhangi bir hesaba aktarmadan otomatik olarak yenileyebilirsiniz. Bununla beraber vade sonunda faiz tutarı başka bir vadesiz hesaba aktarılır ana paranız yenilenir. Bir diğer seçenek ise hesapta biriken paranın belli bir miktarı vadesiz hesabınıza aktarılır Bir miktar ise yenilenir. Son seçenek olarak vade sonunda ana paranız ve faiz tutarı da başka bir hesaba aktarılır yapı kredi vadeli mevduat hesabı tamamen kapatılır.

Vadeli mevduat hesabında faiz oranları yatırılan para ve yatırıldığı gün sayısına göre artış gösterir. Ne kadar çok para yatırırsanız o kadar çok faiz kazancınız olur. Örneğin 500 TL İla 10.000 TL arasında gerçekleştirdiğiniz yatırımlarda 28-30 gün arası 8.75 Türk lirası faiz kazancınız olur. Bu miktar arttıkça günlük faiz kazanç oranı da artacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin