Kapalı

Yapıkredi Bankası Kredi Kartı Harcama İtirazı

kredi kartı harcama itirazı

Yapıkredi bankasından kredi kartına sahip olan bireyler, harcama itirazında bulunmak ve nasıl yapacaklarını öğrenmek istiyorlar ise aşağıdaki bilgilerin sizlere çok yardımcı olacağını şimdiden söylemek mümkün. Zira kredi kartı harcamalarında ister haberiniz olsun olmasın belirli şartları yerine getirmeden başvuruları banka kabul etmiyor. Bu nedenle işlemlerinizi sıra ile yapmanızda fayda vardır.

Kredi kartı harcama itirazı

Kredi kartı günümüz şartlarında bankacılık ürünleri arasında en fazla tercih edilen ürünlerden bir tanesi. Nakit avans çekimi, paranın yetmediği anlarda devreye girmesi ve istediğiniz vadeye kadar taksit yapması bizlere sağladığı avantajlardan sadece bir kaçıdır.

Hayatımızın vazgeçilmezi kredi kartları son zamanlarda her konuda kredi kartı ile işlem yapmak hepimizin yaptığı işler arasındadır. Fakat kredi kartı ile harcamaların çok olması kontrolsüz bir şekilde harcamalarımızı takip etmemizde bize sorunlar çıkarıyor. Özellikle son zamanlarda telefonlardaki uygulamaları kullanmamız ve bu tür uygulamaların paralı olması bizim harcamalarımızı kontrol altında tutmamızı neden oluyor.

Örneğin cep telefonlarımızda navigasyonların bulunması ve bu uygulamanın ücretli olması nedeniyle hesaplarımıza borç olarak yansımaktadır. Bu bilinçsiz harcamalar veya bilgimiz dışındaki harcamalar telefonlarımızda olduğu kadar kredi kartlarımızda da olmaktadır. Bunun için önlemler olmamızda yarar vardır. Eğer biliniz dışında kartınızdan ödeme alındığını fark ederseniz bu durumda hemen ilk iş olarak kartınızı kullanıma kapatın ve daha sonra bankaya giderek alışverişlerin hangi kanallar ile ve nereden yapıldığına dair bilgi alabilirsiniz.

Yapıkredi Kart Harcama İtirazı

Kredi kartlarımızda bilgimiz dışında birçok harcama borç olarak hesaplarınıza yansıtılabilir. Genelde internet alışverişlerimizde kaynaklanan bilgimiz dışı bir harcama olabilir. İnternet üzerinden bir ürün alırken bilgimiz dışında başka bir ürün daha alabiliriz. Sizin izniniz olmasa da sistem üzerinden kredi kartı bilgileriniz alınıp sizin adınıza para çekimleri olabilir. Bu durumla karşılaşırsanız itiraz dilekçesi yazarak yetkileri bu konuda bilgilendirip; harcamaları sizin bilginiz dışında olduğunu beyan etmeniz gerekir. Yapıkredi Bankası da bu konuda müşterilerini bilgilendirmekte ve bu tür olumsuz durumların yaşanmasını önlemeye çalışmaktadır. Bu gibi durumlarda kartınız kullanıma kapatılarak alışverişlerin tekrarlanmaması sağlanacaktır. Daha sonrasında hakkınızı yasak yollar üzerinden arayabilir ve kart ile ödeme alan kurum hakkında şikayette bulunabilirsiniz.

Yapı kredi bankasından harcama itirazınızı ister internet bankacılığından mesaj yazarak isterseniz de şubeler aracılığı başvurabilirsiniz. Tavsiyemiz şubeler ile başvurmanızdır zira işlemler daha hızlı olup orada dilekçe ile müracaat edebilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top