Ana sayfa Banka Haber Yapı Kredi Taksitçi Kart Nedir?

Yapı Kredi Taksitçi Kart Nedir?

0
Yapı Kredi Taksitçi Kart Nedir?

Taksitçi Kart, alışverişlerini taksit kolaylığı ile gerçekleştirmek isteyenler için düzenlenmiş, anlaşmalı World üye iş yerlerinde yapılacak 100 TL ve üzeri alışverişlerde 3 ay ile 12 ay taksitli alışveriş imkânı sağlayan karttır.

Taksitçi kart, yönetmelik gereği Telekomünikasyon harcamaları, yemek, gıda, akaryakıt alımlarında taksit yapılamamaktadır. Türkiye’nin en büyük anlaşmalı mağaza ve alışveriş merkezlerine sahip Yapı Kredi Bankası Taksitçi Kartını 200.000’den fazla anlaşmalı iş yerlerinde kullanabilirsiniz. Taksitçi kart, World kartın tüm özelliklerini taşımaktadır.

Bu yüzden Taksitçi Kart ile yapılacak tek çekim veya taksitli alışverişlerde World puan kazanılmaktadır. PARO amblemini taşıyan her işletmede taksitçi kartı kullanabilirsiniz. Alfa Romeo, Aygaz, Beko, Burger King, Koçtaş, Opet, Yurt İçi kargo gibi firmalarda Taksitçi kart geçerlidir. Taksitçi kartına yüklenecek olan limit, taksitli alışveriş, tek çekim ve nakit çekim miktarlarının toplamını belirler.

Taksitçi kartınızın limit yetersiz geliyor ve limit artırımı yapmak istiyorsanız yapmanız gereken gelir belgeniz ve Taksitçi Kart limit artırımı ile ilgili dilekçe ile Yapı Kredi Bankası şubelerine başvurmanız gerekmektedir. 31 Aralık 2013 tarihli Resmi Gazetede belirtildiği gibi kuyumculuk sektöründe yapılacak alışverişlerde en fazla 4 taksit, beyaz eşya, eğitim, mobilya sektöründe yapılacak alışverişlerde en fazla 12 taksit, akaryakıt, Telekomünikasyon ürünleri ve gıda sektörü dışında ki harcamalara ise en fazla 9 ay taksit yapılabilmektedir.

Taksitçi kart, World üye anlaşmalı iş yerlerinde yapılacak alışveriş taksitlendirmelerine ilaveten 1,2.ve 3 taksit ek taksit yapmaktadır. İlaveten 3 taksit için %2, ilaveten 2 taksit için %1.33, ilaveten 1 taksit için de %0.67 oranında faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu faiz oranlarına Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu ve Banka Sigorta Muamele vergisi dâhil değildir.

Taksitçi kredi kart başvurusu için Yapı Kredi Banka şubeleri, internet ve mobil bankacılık sistemleri ve telefon bankacılık noktalarına başvurmanız gerekmektedir. Yine cep telefonunuzun mesaj bölümüne TAKSİTCİ yazıp bir boşluk bırakıp T.C kimlik numaranızı yazdıktan sonra 4421’e kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin