Ana sayfa Banka Haber Yapı Kredi Play Kart Nedir?

Yapı Kredi Play Kart Nedir?

0
Yapı Kredi Play Kart Nedir?

Yapı Kredi Bankası Play Kart, 26 yaşından küçük, sadece öğrencilere verilen, alışverişlerde ve nakit çekimlerde kullanılan anlaşmalı sinema, restaurant, cafe, eğlence merkezlerinde indirimli hizmetlerden faydalandıran karttır.

Play Kart ile vadesiz hesabınızdan para çekilebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışında ki Visa/Maestro ambleminin olduğu tüm ATM noktalarından ve alışveriş merkezlerinde kullanabilirsiniz. Yapılan alışveriş merkezleri World üye ise World puan kazanılmaktadır.

Play Kartın indirimli olduğu sinemalar, restaurantlar, eğlence merkezlerini tam listesini Yapı Kredi Bankasının web adresinden veya playcard.com adresinden detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Yine indirimin olduğu tarihlere de bu sayede erişebilirsiniz. Play Kart ile yapılan harcamalar karta bağlı vadesiz hesaplardan düşmektedir. Play Kart ile 3 boyut güvenlik sistemine sahip tüm internet alışveriş sitelerinde de alışveriş yapılabilir.

Eğer ki alışveriş yapılan internet sitesi World üye ise yine World para kazanmaya devam ediyorsunuz. 3 boyutlu güvenlik sistemine sahip olmayan internet sitelerinden kesinlikle alışveriş yapılamıyor. Play Kartının son durumu, kalan limitinizi öğrenmek için ATM noktaları veya Yapı Kredi Bankası şubelerine gitmeye gerek yoktur. Cep telefonunuza BKHESAP yazıp bir boşluk bırakarak Play kartınızın son 4 rakamını yazıp 4440’a mesaj atmanız yeterli olacaktır.

SMS hizmetinden faydalanabilmek için Yapı Kredi Bankası internet bankacılık veya telefon bankacılığını arayarak Akıllı Asistan talimatı vermeniz gerekmektedir. Play Kart ile hesaplar arası havaleler yapabilir, elektrik, su, telefon, internet, doğal gaz faturalarını ödeyebilir, başka bankalara ait ATM noktalarından bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Play Kart ile başka bankaların ATM’lerinden para çekme karşılığında 5 TL, borç ve limit sorgulamada ise 1 TL komisyon ücreti alınmaktadır.

Play Kart ile yurt dışı ATM noktalarında nakit çekimlerinde ise 3 Dolar komisyon ücreti alınmaktadır. Başkası tarafından Play Karta gönderilen havalelerde, havale ücreti Play Karttan kesilmemektedir. Play Karta sahip olabilmek için kimlik belgesi ve öğrenci belgesi ile Yapı Kredi Bankalarına başvurulması gerekmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin