Ana sayfa Banka Haber Yapı Kredi Para Cepte–Cebe Havale Nedir Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Para Cepte–Cebe Havale Nedir Nasıl Yapılır?

0
Yapı Kredi Para Cepte–Cebe Havale Nedir Nasıl Yapılır?

Gelişen teknoloji ve buna bağlı olarak gelişen mobil bankacılık sayesinde örneğin yolda kalmış bir arkadaşımız, eşimiz dostumuza gece veya gündüz, tatilde bayramda dilediğiniz zaman banka hesabı bulunmasa dahi para göndermeyi mümkün kılan yardımcımız Yapı Kredi Para Cepte.

Cebe Havale ile, Yapı Kredi müşterisi olsun olmasın, istediğiniz kişiye hesap numarası veya IBAN gibi ayrıntılara gerek kalmadan, sadece cep telefonu numarasını girerek para göndermeniz mümkün olmaktadır, tabi göndericinin olması gerekmektedir.

Cebe Havale ile para transferi yapmak için tek yapmanız gereken İnternet yada Mobil Şube’ye girip Para Transferleri -> Cebe Havale Menüsü’nde para göndermek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ve göndermek istediğiniz tutarı girmeniz yeterli olmakta. Yine Yapı Kredi Nuvo müşterisi iseniz ve uygulamayı kullanıyorsanız aynı şekilde oradan da bu işlemi yapmanız mümkün.

Para gönderdiğiniz kişi herhangi bir Yapı Kredi ATM’sinin Kartsız İşlemler Menüsü’nden TCKN, cep telefonu numarası, cep telefonuna gelen mesajdaki güvenlik kodu ve gönderdiğiniz tutarı tuşlayarak parayı kolayca çekebilir.

Bireysel internet şubesi şifreniz ile bireysel mobil şubeye giriş yapmak suretiyle dlediğiniz kişiye para gönderebilirsiniz. Örneğin Yapı Kredi Hesabınız var ve İnternet şifreniz yok ise almak için bankanın resmi sitesini kullanmanızı öneririz.

Yine  İnternet/Mobil Şube şifrenizi unuttuysanız ya da yeni bir şifre almak istiyorsanız, bankanın resmi sitesini ziyaret etmenizi, başka siteler ve platformlar üzerinde şifre al- şifremi yenile gibi linkleri güvenliğiniz için sakın tıklamayın bizde o yüzden buradan size link vermiyoruz.

 İnternet Şubesi üzerinden yapılacak Cebe Havale işlemleri 1,2 TL olarak; Mobil Şube üzerinden yapılan Cebe Havale işlemleri 1 TL olarak ücretlendirilmektedir. (Belirtilen ücretlere BSMV dahildir.)

Cebe Havale ile gönderilen tutarın, alıcı tarafından 48 saat içerisinde çekilmesi gerekmektedir. Gönderilen tutarın 48 saat içerisinde çekilmemesi ya da alıcının gerekli bilgileri 3 kez yanlış girmesi durumunda tutar, göndericinin hesabına iade edilir.

Cebe Havale ile gönderilen tutar sadece Yapı Kredi ATM’lerinden çekilebilir.Cebe Havale ile Türkiye’deki GSM Operatörlerine ait tüm cep telefonu numaralarına para gönderilebilir. Yabancı operatörlere ait numaralara para gönderikmesi mümkün olmamaktadır.

İşlem sırasında gönderilen SMS’ler ücretsizdir. Cebe Havale ile 10 TL ve katları olacak şekilde, günlük limit olan 1000 TL’ye kadar para gönderilebilir. Cebe Havalede zaman kısıtlaması yoktur. 7 gün 24 saat Cebe Havale yapabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin