Kapalı

Yapı Kredi Nuvo Nedir, Kredi Nasıl Alınır?

Bankalar, internet bankacılık sistemlerini kullanan müşterileri için banka şubelerinden kullanılacak kredi faiz oranına göre daha cazip olan kredi hizmetleri vermektedir. Kredi hizmetleri yanı sıra kredi kartı, vadeli ve vadesiz TL, Döviz, Altın hesabı açma, borç ödeme, havale, EFT gibi birçok bankacılık işlemleri artık internet bankacılığı sayesinde, banka şubelerine gitmeden seri şekilde yapılabilmektedir. İnternet bankacılık hizmeti veren bankalardan biri de Yapı Kredi Bankası’dır. Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası‘nın Nuvo kredisinden bahsedeceğiz.

Nuvo, tüm bankacılık hizmetlerinin internet ortamında verildiği, yeni jenerasyon olan şubesiz bankacılık sistemidir. Nuvo.com adresine üye olan kişiler, Yap Kredi Bankasının tüm hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Nuvo kredisi için Nuvo.com adresinden kredi bölümlerinden kredi başvur menüsünden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Üstelik bu kredi başvurusunu sadece Yapı Kredi Bankası müşterileri değil, diğer banka müşterileri de yararlanabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası, bankasının müşterisi olmayan kişilerin kredi başvurularını 10.000 TL ile sınırlamıştır. Buna karşılık kendi müşterileri için kredi limitini 75.000 TL’ye kadar yükseltmiştir. 36 ay vade seçeneği ile kullanılabilecek Nuvo kredilerinde sadece bireysel kredilerden faydalanılmaktadır. Nuvo kredilerinde ücret ve komisyon ücreti alınmayıp, kullanılacak krediler için kefil ve teminat da istenmemektedir.

Nuvo kredi başvuruları, Yapı Kredi Bankası’nın Nuvo birimi tarafından değerlendirilmekte ve sisteme girmiş olduğunuz cep telefonuna SMS yoluyla bilgi verilmektedir. Yapı Kredi Bankası müşterisiyseniz ve krediniz onaylanmışsa, banka şubesine gitmeden kredi tutarı hesabınıza aktarılmaktadır. Üstelik bu hesaba aktarılmanın mesai saat zorunluluğu olmayıp gece yarısı bile kredi tutarınız hesabınıza aktarılmaktadır. Nuvo kredileri de banka şubelerinden kullanılan krediler gibi ara ödeme ve erken kapatma olanağı bulunmaktadır.

Gelelim Nuvo kredisinde uygulanan faiz oranına. 36 ay vadeli Nuvo kredilerine aylık 1.29 oranında faiz uygulanmaktadır. Ayrıca Yapı Kredi Bankası, Nuvo kredilerinde hayat sigortasını zorunlu kılmaktadır. Hayat sigortası, Nuvo kredisini kullanacak kişinin yaşı ve kullanacağı kredi miktarına göre değişeceğini bilmenizi isteriz. 20.000 TL Nuvo kredisi 36 ay vadeli kullanan bir kişinin hayat sigorta bedeli dâhil edilmemiş şekilde aylık ödeyeceği tutar 728.84 TL olup, 36 ay sonra ödeyeceği toplam tutar 26.238 TL olacaktır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top