Ana sayfa Yatırım Fonları Yapı Kredi Kartopu Hesabı Nedir?

Yapı Kredi Kartopu Hesabı Nedir?

0
Yapı Kredi Kartopu Hesabı Nedir?

Kartopu Hesabı, vadesiz hesaplarınızdan veya Yapı Kredi Bankası kredi kartlarından vereceğiniz talimat doğrultusunda belirlemiş olduğunuz fon paketlerini, yine belirleyeceğiniz sıklıkla alımı yapılıp fon biriktiren hesaptır.

Kartopu hesabı açabilmeniz için internet bankacılık şubesinin Yatırımlar menüsünde bulunan Kartopu bölümüne giriş yapıp talimat vermeniz gerekmektedir. Vereceğiniz talimatlar ile alınmasını istediğiniz fon paketlerini ve alınmasını istediğiniz tarih aralıklarını belirlemeniz gerekmektedir. İnternet bankacılık şubelerinden verebileceğiniz talimatları dilerseniz 444 0 444 telefon bankacılığını da kullanarak da verebilirsiniz.

Yatırım fonlarının getirisi için garanti verilmemektedir. Piyasada ki fonun görmüş olduğu günlük işlem sonrası Kartopu hesabına aktarılır. Fonlardan elde edilen kazancın %10 stopaj vergisi olarak alınmaktadır. Kartopu hesabına sahip kişiler gelir ve risk durumuna göre 2 farklı fon paketine yatırım yapabilirler. Düzenli Birikim hesabı ile vadesiz hesabınızdan veya Yapı Kredi Bankasına ait kredi kartından vereceğiniz düzenli talimat sonrası düzenli fon alımı yapılmaktadır.

Esneklik Hesabı ile de dilediğiniz zaman fonda ki hesabınızı nakit ihtiyaç kullanımı kredi, kredi kartı ve otomatik talimatları vereceğiniz zaman fonun bir kısmı bozdurulmaktadır. Yine toplu ödeme yaparaktan fonlarınızı büyütebilirsiniz. Kartopu fon hesabında yatırımlarını fonlarda değerlendirmek isteyen, fon ve fon piyasası hakkında bilgisi olmayanlar için de Yapı Kredi Bankasının yatırım uzmanları tarafından yardım edilmektedir. Portföy uzmanları, yatırımcılara fonların getirisi ve riskleri hakkında bilgiler vermektedir.

Kartopu Fon hesabı için hesap işletim ücreti alınmayıp, aracı kurum komisyon ücreti alınmaktadır. Kartopu Fon hesabına sahip yatırımcılar, satın aldıkları fonları görebilmeleri, işlem hacmine erişebilmesi için Yapı Kredi Bankasının web sitesinde ki Yatırım menüsünde yer alan Sürekli Bilgilendirme sayfasını kullanarak güncel bilgilere ulaşabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası yatırım uzmanlarının tavsiye ettiği fonlar, risk oranı az, getirisi süresine göre yüksek ve açıklanan aylık enflasyon orandan daha yüksek getirisi olan fonlardır. Yine fonlarda ki ani değişimleri fırsata çeviren alımlar yapılarak fonlardan kısa sürede yüksek getiriler sağlanmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin