Kapalı

Yapı Kredi Kaçta Açılıyor?

Türkiye tarihi açısından son derece önemli bir ilke sahip olan Yapı Kredi Bankası, Türkiye’nin ilk özel bankası ünvanını elinde bulundurmaktadır. 1944 yılında Kazım TAşkent tarafından kurulmuş olan Yapı Kredi Bankası, bu günlere kadar var gücü ile çalışarak gelmiş ve bankacılık sektöründe Türkiye’nin öncü firmalarından birisi olmuştur. Yapı Kredi çalışma saatleri incelendiği zaman, diğer bankalarda olduğu gibi tüm şubelerin aynı saatte açıldığı, aynı saatte öğle arasına gidildiği ve aynı saatte de şubelerin kapatıldığı görülmektedir. Saatler net bir şekilde belirlendiğinden ve sistemlerin de bu saatlere göre işlemesinden dolayı, saatler dışında herhangi bir işlem ne yazık ki yapılamamaktadır. Bundan dolayı, şubelerde yapacağınız işlemlerde zaman ayarlamasını güzel yapmalısınız.

Yapı Kredi çalışma saatleri için biraz daha detay verecek olursak, bankanın Cumartesi ve Pazar günleri dışında faaliyet gösterdiğini, sabah saat 09:00’da da açıldığını söyleyebiliriz. Banka çalışanlarının öğle arası saati ise 12:30 ile 13:30 saatleri arasındadır. Bu süre içerisinde yani 12:30 ile 13:30 saatleri arasında Türkiye genelinde hiçbir şube açık değildir. 13:30’da tekrar mesaiye başlayan Yapı Kredi Bankası çalışanları, hafta içleri saat 17:30’a kadar da çalışmalarını sürdürmektedir.

Yapı Kredi Bankası tarafından açıklanan verilere baktığımız zaman şuan 11 milyon banka müşterisine hizmet sundukları bin 100 adet şube sayısına ulaştıklarını ve 20 bine yakın banka çalışanı ile vatandaşlarımıza kesintisiz bir şekilde hizmet sundukları görülmektedir. Özellikle dijital bankacılık alanında yaptığı çalışmalar ile gündeme gelmekte olan Yapı ve Kredi Bankası, şubelerde yoğunlukların giderilmesi ve banka müşterilerinin ya da müşteri adaylarının işlemlerini kısa bir sürede yapabilmeleri için ATM noktalarına birçok yenilik getirdiği görülmektedir. Özellikle QR kod kullanımının arttırılması ve ATM noktalarında da saniyeler içerisinde işlem yapılabilmesi adına çok ciddi yatırımlar yapıldığı görülmektedir.

Eğer sizler de Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu hizmetlerden faydalanmak, şubeler aracılığı ile işlemlerinizi yapmak, yeni başvurularda bulunmak ya da hesap hareketleriniz ile ilgili detaylı bilgi almak için, çalışma saatleri içerisinde banka şubelerine gidebilir, müşteri temsilcileriniz vasıtası ile de işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top