Ana sayfa Yatırım Fonları Yapı Kredi ilk Param Nedir?

Yapı Kredi ilk Param Nedir?

0
Yapı Kredi ilk Param Nedir?

İlk Param, çocukların geleceğini düşünen ve çocukların adına açılacak hesaplara diledikleri zaman, sıklıkla veya verilecek düzenli talimat sonrası fon alınması, fon birikimi saplayan yatırım hesaplarına verilen isimdir.

Yapı Kredi Bankasında ki vadesiz hesaplara veya Yapı Kredi Bankası kredi kartlarına verilecek düzenli talimatlar sonra fon alımı yapılmaktadır. İlk param hesabına dilerse çocukların yakınları, akrabaları vadesiz hesaplarından veya kredi kartlarından verecekleri düzenli talimatlar ile fon alınıp İlk Param hesabına aktarılmaktadır.

İlk Param hesabında ki birikimler hisse senedi ve Yapı Kredi Portföy Karma fonunda değerlendirilmektedir. İl Param hesabına alınacak fonlar alınırken risk değeri düşük, istenildiği zaman nakde çevrilebilecek ve açıklanan aylık enflasyon rakamının üstünde getirisi olan fonlar tercih edilmektedir. İlk param hesabından dilediğiniz zaman nakit çekimi yapabilirsiniz. Bunun için kullanılacak nakit değeri kadar fonun o gün ki değeri kadar olan kısmı bozdurulmaktadır.

ilk param esnek portföy yapısı sayesinde bono, hisse senedi piyasalarında ki fırsatları değerlendirip anında alım satım yapar. Uzun vadeli yatırımların tercih edildiği İlk Param hesabında açıklanan enflasyon rakamı altında değer kazanan yatırım fonları tercih edilmemektedir. İlk param hesabında ki yatırımlar istenildiği zaman bozdurulabilir. Zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. İlk param hesabının iptal edilmesi durumunda banka tarafından her hangi bir kesinti, komisyon alınmamaktadır. Sadece elde edilen getirinin %10’u Gelir Vergisi kanununa göre stopaj vergi olarak kesilmektedir.

İlk Param hesabının iptal edildiği gün Yapı Kredi Bankasının açıkladığı fon fiyatları geçerli olacaktır. İlk Param hesabında ki tüm hareketliliği, İnternet Bankacılığının Yatırım menüsünden günlük, haftalık ve aylık olarak takip edebilirsiniz. İlk Param için düzenli fon alım talimatı için belirlenen alt limit 50 TL ve üzeridir. Tıpkı kredilerde olduğu gibi İlk Param hesabında da Ara Ödeme yapılabilir ve tek seferde büyük fon alımları yapılabilir.

İlk Param hesabına başvurabilmek için öncelikle Yapı Kredi Bankasında bir vadesiz hesabınız olması gerekir. Hesabınız kullanarak internet bankacılık şubelerinde, banka şubelerinde ve 444 0 444 telefon bankacılık sistemi üzerinden İlk Param hesabı açabilir, düzenli fon alım talimatı verebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin