Ana sayfa Vadeli Mevduat Yapı Kredi Esnek Vadeli Mevduat Nedir?

Yapı Kredi Esnek Vadeli Mevduat Nedir?

0
Yapı Kredi Esnek Vadeli Mevduat Nedir?

Vadesiz hesaplarınızda para kalmasa bile belirlenen limit kadar nakit çekimi yapılabilen, vergi, SGK, taksit ödemeleri yapılabilen, otomatik ödeme talimatı verilebilen, alışveriş yapılabilen vadesiz hesaplara tanınan ek limitlerin artı para olması durumunda da faiz kazandıran hesaplara Esnek Vadeli Hesap denilmektedir.

Vadeli Hesaplarınızda ki birikimlerinizi dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Üstelik kullandığınız kalan kısım ilk günden itibaren faiz işlemeye devam edecektir. Hesabınızda ki bakiyelerin bitmesi durumunda hesabınıza tanımlanan ve halk arasında ek limit, ek para, artı para, ek maaş gibi isimler verilen ek limitlerden faydalanabilir, bankacılık işlemleriniz aksatmadan yapabilirsiniz.

Hesabınızda bakiyeniz kalmasa bile Esnek Hesaba tanımlanan limit kadar hesabınız kullanmaya devam edersiniz. Bakiyeniz olmasa bile elektrik, su, telefon, doğal gaz, vergi, SGK ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası Esnek Vadeli hesaplara tanınan limitlerin kullanılması durumunda günlük faiz uygulaması yapılır. Yapı Kredi Bankası, Esnek hesap kullanımı için aylık %2.02 oranında faiz belirlemiştir. Bu da günlük %0.067 oranına tekamül etmektedir. Esnek hesaptan 1.500 TL kullanımı sonrası 30 gün sonra ödenecek toplan faiz tutarı 36 TL, 15 gün için ödenecek toplam faiz tutarı 18 TL, 1 günlük kullanım karşılığında ödenecek faiz tutarı 1.20 TL olacaktır.

Esnek hesaba ait borçlar aylık veya 3 aylık olarak ödeme yapılabilmektedir. Hesaba her para girişinde Esnek Hesaba olan borçlar otomatik olarak kesilecektir. Eğer ki eklenen para, Esnek hesap borcunu kapatıyor ve artı duruma geçiyorsa o zaman artı paralar için günlük faiz işlemeye başlayacaktır. Esnek Vadeli Hesaba başvurabilmek için Yapı Kredi Bankası şubeleri, internet – mobil bankacılık sistemi ve 444 0 444 numaralı Telefon bankacılık noktalarından başvuru yapılabilir.

Esnek hesaba sahip olabilmek için gelir belgenizi, adınıza kayıtlı kurum hizmetlerine ait faturaların banka şubelerine teslim edilmesi gerekmektedir. Esnek Vadeli mevduat hesabından faiz getirisi kazanabilmek için alt limit olarak 1.000 TL belirlenmiştir. Yine esnek vadeli mevduat ürünü 32 gün vadeden itibaren TL, dolar, Euro mevduatlar için geçerlidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin