Ana sayfa Banka Haber Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu ve Faiz Oranları

Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu ve Faiz Oranları

0
Yapı Kredi Esnek Hesap Başvurusu ve Faiz Oranları

Esnek Hesap, bir Yapı Kredi Bankasının hizmeti olup vadesiz hesabınızdaki paranın bitmesi durumunda banka tarafından verilen ek limit kullanabilme imkânı veren hizmettir. Esnek Hesap sayesinde bakiyenizde para olmasa bile ek limit kadar günün her saatinde Yapı Kredi Bankalarının ATM noktalarından nakit çekimi yapılabilir.

Yine Esnek Hesap sayesinde bakiyenizde para olmasa bile kira, aidat, taksit ödemeleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Ek Hesap sayesinden faturalarınızı vergi borçlarınızı SGK ödemelerini de gerçekleştirebilirsiniz.  Esnek hesaptaki mantık; diğer vadesiz hesaplarda olduğu gibi eksik bakiyeler, hesaba her para girişinde kapatılmaktadır. Hesaba yatırılan paralar borçtan düşürülür.

Böylece banka şubelerine gitmeden borcunuzu ödemiş olursunuz. Esnek hesapta ki hareketliliği ve son durumu görebilmek için Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı, internet- mobil bankacılık, ATM noktalarında günün her saatinde öğrenebilirsiniz. Esnek Hesaba sahip Yapı Kredi Bankası müşterileri, yurt dışında iken Visa, Plus, Maestro, Cirrus amblemlerinin olduğu tüm ATM noktalarından nakit çekim gerçekleştirebilirler. Esnek Hesaptan kullanılan Ek bakiyelerin faiz leri günlük olarak hesaplanmaktadır. Yani kaç günlük kullanılmışsa o gün sayısı kadar faiz ödemesi yapılmaktadır.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap faiz tahakkukları müşterinin tercihine göre aylık veya üç aylık olarak hesaplanacaktır. Esnek Hesaba ait aylık ve üç aylık toplam borç faiz tutarı bir sonraki borç ödemenin son gününe kadar ödenmesi gerekmektedir. Gelelim Esnek Hesaba nasıl başvuru yapılır sorusuna. Kimlik veya ehliyet fotokopileri, gelir belgesi ile Yapı Kredi Bankası şubelerine başvurmanız gerekmektedir. Maaşlı çalışanlar ise maaş aldığı son aya maaş bordrosu ile başvurması gerekmektedir Esnafların Esnek Hesaba başvurabilmeleri için de ergi levhası fotokopisi ile başvurması gerekmektedir.

Son olarak Esnek Hesap için uygulanan faiz oranına gelelim. Esnek Hesap aylık faiz oranı %2.02’dir. 1000 TL’lik esnek hesaptan kullanılan paraya günlük ortalama 0.80 kuruş ile 1 TL arasında faiz yansımaktadır.  Kısa nakit ihtiyaçları olan için ideal bir faiz oranı olduğunu belirtmek isteriz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin