Kapalı

Yapı Kredi Bankası Bireysel İhtiyaç Kredisi

Sonbaharın etkisini daha fazla göstermesiyle birlikte başlayan yeni okul dönemi, iş yılı ve diğer tüm faktörler kişiler için masraf anlamına geliyor. Tüm bu masraflar için Yapı Kredi Bankası %1,39’dan başlayan oranlarla bireysel ihtiyaç kredisi veriyor.

İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama Tablosu ve Detaylar

Yapı Kredi Bankası’ndan kullanılacak olan kredi en fazla 48 ay vade seçeneği ile tercih edilebiliyor. Bu şartlar ile kullanılacak kredi için örnek hesaplama tablosu da şu şekilde;

  • 20.000 TL kredi kullanacak kişiler 24 ay vade seçeneğini tercih etmeleri halinde aylık %1,39 üzerinden 1.018,07 TL taksit ödemesi yapabilecekler. Geri ödenecek toplam miktar ise 24.433,72 TL olarak belirleniyor.
  • Diğer yandan 20.000 TL ve 36 ay vade seçeneği tercih edilecek olursa yine %1,39 aylık faiz üzerinden taksit miktarı 743,43 TL olarak hesaplanıyor. Çekilen kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 26.763,68 TL’dir.
  • 20.000 TL kredi en fazla vade seçeneği olan 48 ay ile kullanılmak istenirse aylık %1,39 faiz oranı ile 608,78 TL ödeme miktarı belirleniyor. Toplam geri ödeme tutarı ise 29.221,26 TL olarak hesaplanıyor.

Bireysel ihtiyaç kredisi kullanabilmek için Yapı Kredi internet şubesi, mobil şube, telefon şubesi üzerinden başvuru yapılması yada herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesine gitmeniz yeterli oluyor.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Başvuru esnasında bankaya getirilmesi gereken belgeler ilk olarak nüfus cüzdanı ve gelir belgesi oluyor. Gelir belgesinin ayrıntıları ise şu şekilde;

  • Maaşlı çalışanlar son 3 aya ait maaş bordrosu yada aylık aldığına dair iş yerinden belge,
  • Serbest çalışanlar son 3 aya ait ciro detayları, son vergi levhası ile Ticari Sicil Gazetesi fotokopisi getirilmesi gerekiyor.

Banka istemesi halinde ikametgah belgenizi de yanınızda getirmenizde fayda bulunuyor. Tüm bu şartlar ile kullanılacak kredi Yapı Kredi Bankası Çınar Paket tercih edilmesi halinde kişiye avantajlı konut kredisi fırsatları da sunuyor. Bu paket ile birçok kredi masraflarından kurtulurken bir çok bankacılık hizmetlerinden de ücretsiz bir şekilde faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca yukarıda verilen rakamlar örnek bir hesaplama olduğu için kişiye özel sigorta masrafı ve kredi tahsis ücreti gibi kesintiler de kredi kullanma esnasında karşınıza çıkacaktır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top