Ana sayfa Konut kredileri Yapı Kredi Bankası Avantajlı Konut Kredisi

Yapı Kredi Bankası Avantajlı Konut Kredisi

0
Yapı Kredi Bankası Avantajlı Konut Kredisi

Ev satışları yaz aylarında büyük bir hızla devam etse de konut kredisi kullanımı kış aylarına doğru yoğunluk gösteriyor. Bu durumda yeni kampanyalarını bu aylara saklayan Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi kampanyası ile müşterilerine 120 aya kadar ve uygun faizli kredi veriyor.

Konut Kredisi Faiz Oranları ve Başvuru Süreci

Yapı Kredi Bankası’ndan konut kredisi alabilmek için internet şubesi, mobil şube yada en yakın banka şubesine gitmeniz yeterli oluyor. Mobil ile internet şubelerinden yapılacak başvuruda T.C kimlik numarası ve kullanıcı kodu ile giriş yaparak başvuru yapmanız yeterli oluyor. Kredinin faiz oranları ve diğer masrafları için örnek hesaplama tablosu şu şekilde;

  • 000 TL ve 60 ay vade ile kredi kullanılması halinde aylık faiz oranı %1,01** olarak belirleniyor. Virgülden sonraki 2 haneden sonra gelen rakam günlük faiz oranı olarak belirleniyor. Kredinin toplam masrafları 1.350,71 TL olarak belirleniyor. Aylık taksit tutarı 2.230,51 TL olarak hesaplanıyor.
  • 000 TL ve 120 ay vade seçenekleri ile kredi alacak kişiler için faiz oranı yine %1,01** olarak belirlenirken toplam masraflar yine 1.350,71 olarak hesaplanıyor. Aylık taksit miktarı ise 1.441,66 TL oluyor.

Kullanılan kredi Çınar Paketi ile birlikte kullanılması durumunda bu şartlar sunuluyor. Tüm kredilerin kredi tahsis ücreti 500 TL ve ekspertiz ücreti de 545,71 TL olarak hesaplanırken ipotek tesis ücreti de 185 TL ile DASK primi 120 TL olarak hesaplanıyor.

Konut Kredisi Şartları

Kullanılacak kredi en fazla 120 ay vade ile kullanılabiliyor. Bunun yanı sıra konut kredisi ekspertizin belirlediği ev değerinin %80’i oranında veriliyor. İlave konut teminatı ile kredi konutun %100’üne kadar kullanılabiliyor. Diğer şartlar şu şekilde;

  • Kredi kullanabilmek için azami yaş 70 olarak belirleniyor.
  • Taksit ödemeleri belirlenen dönem ve miktarlarda yapılabiliyor.
  • İstenilmesi halinde ara ödeme yaparak diğer taksitlerin ödeme miktarını azaltabilirsiniz.

Kredi kullanabilmek için gerekli belgeler ilk olarak nüfus cüzdanı daha sonra ise son 2 aya ait maaş bordrosu yada serbest meslekteki kişiler için son vergi levhası fotokopisi, emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi ile kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi, elektrik doğalgaz yada su faturalarından bir tanesi ile son olarak satın alınacak evin tapu fotokopisi başvuru için yeterli oluyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin