Kapalı

Yapı Kredi Atmsi Kartımı Yuttu Nasıl Alabilirim?

Türkiye’nin ilk özel bankası olan Yapı ve Kredi Bankası, müşterilerine sunduğu geniş şube ağı sayesinde, tüm işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Bununla birlikte, banka şubelerinin dışında, internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ve telefon bankacılığı üzerinden de kesintisiz bir şekilde bankacılık faaliyetlerinde bulunmanız ve işlemlerinizi de tamamlamanız gayet mümkündür. Eğer ATM noktalarında kart sıkışması veya da ATM’nin kartınızı yutması gibi bir problem ile karşı karşıya kalırsanız yine bu yöntemleri kullanarak hem kartınızı işlemlere kapatabilir hem de yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi ATMsi kartımı yuttu diyen bireylerin öncelikli olarak banka ile irtibat kurarak durum hakkında bildiride bulunması gerekmektedir. Bunun için ATM yanındayken 444 0 444 Yapı Kredi Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bu görüşme sonrasında, müşteri temsilcisi kartınızın bloke işlemlerini tamamlayacak ve tarafınıza da yeni bir kart gönderimi sağlayacaktır. Bu işlemde banka kartı ya da kredi kartı ayrımı bulunmamaktadır. Sorun yaşanan kart hangisi ise, müşteri temsilcisinin yönlendirmesi ile birlikte Yapı Kredi Bankası şubelerinden kartınızı teslim alabilecek ya da doğrudan kartınızın sistemde kayıtlı olan ev ya da iş adresinize yönlendirilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Yapı Kredi ATMsi kartımı yuttu diyen kişilerin bu gibi sorunlar ile neden karşılaştıklarını da belirtmemizde fayda vardır. Bu gibi sorunların temel nedenlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Kart şifrenizi peş peşe 3 kere yanlış tuşlamanız halinde bu sorun ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Eğer banka kartınızın esnek hesap bakiyesinde ya da kredi kartınız üzerinde 3 dönemdir geciken bir borcunuz bulunuyorsa bu durumda ATM üzerinden işlem yapmaya çalıştığınızda doğrudan kartınıza el konulabilecektir. Geciken borcunuz olduğunda süre 3 ayı geçmişse, kartınıza el konulmaması adına doğrudan Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek ödemenizi yaptırmanızda ve hizmet kısıtlamasını da kaldırmanızda fayda vardır.
  • Eğer ilgili banka veya da kredi kartınızda kayıp ya da çalıntı bildirimi yapılmışsa, bu durumda ATM’ye kartı takmanız ile birlikte doğrudan kartınıza el konulacaktır.

Yukarıdaki sorunlara dikkat ederek kartınızın ATM tarafından el konulmasını sizler de engelleyebilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top