Kapalı

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekim Limiti

Yapı Kredi ATM Günlük Para Çekim Limiti

Ülkemizde ATM sayısının en fazla olduğu bankalardan biri Yapı Kredi Bankasıdır. 5 bine yakın ATM sayısı ile müşterilerine yılın her günü ve saatinde hizmet sunmayı amaçlayan Yapı Kredi ATMleri ile hesaba para yatırma ve çekme, vergi ve harç ödemeleri, şans oyunu ödemeleri, yatırım hesabı işlemleri, bağış işlemleri vb. yapılabilmektedir.
Yapı Kredi Bankası ATMleri ile müşteriler şubeye gitmeye gerek kalmadan anında işlemlerini gerçekleştiriyor, Yapı Kredi ATM günlük para çekim limiti ise müşterilerin bilgi ve varlıklarının güvence altında olmasını sağlıyor. Banka müşterilerinin kartının kaybolması, çalınması veya kart şifresini öğrenen kötü niyetli kişiler tarafından hesabın boşaltılmaması adına işleme koyulan bu uygulama ile müşterilerin mal varlıkları muhafaza ediliyor. Yapı Kredi para çekme limiti aynı zamanda ATM’lerden tüm müşterilerin faydalanabilmesini sağlıyor.

Yapı Kredi Bankası Günlük Para Çekim Limiti Ne Kadar?

Bankamatikler, şubesiz bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilebildiği etkili sistemlerden biridir. ATM kullanan kişiler uzun banka sıralarında beklemek yerine tüm işlemlerini ATM ya da dijital bankacılık kanalları ile yapabilmektedir.
ATM kullanan kişilerin fazla olması günlük para çekme limiti uygulamasını da zorunlu kılmıştır.
Yapı Kredi Bankası atm günlük para çekim limiti bireysel bankacılık müşterileri için 2 bin TL, kurumsal bankacılık müşterileri için 5 bin TL olarak belirlenmiştir.
Bu tutardan daha fazlasına ihtiyaç duyan bireysel ya da kurumsal bankacılık müşterileri komisyon ödeyerek daha fazla parayı ATMler ile alabilir. Komisyon ve faiz miktarı ise bankaların standartlarına göre belirlenmektedir ancak 1000 TL fazladan çekmek isteyen kişiler ortalama 30 TL ödemektedirler.
Yapı Kredi günlük para çekim limiti şubeler için geçerli değildir, müşteri hesabında bulunan para ve döviz cinsinden nakitler anında çekilebilmektedir.
Yapı Kredi ATMleri günlük para çekme limitini dolduran kişiler farklı ATM’ler aracılığıyla da para çekmeyi denemektedirler ancak sisteme kayıtlı olan hesaplar neticesinde daha fazla para çekimi yapılamaz.
Günlük para çekme limitleri her gün saat 00:00’da yenilenir. Yapıkredi bankası günlük para çekme limiti kredi kartlarında ve hesap kartlarında geçerlidir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top