Kapalı

Vakıfbank’tan Ziraat Odasına Destek

Her zaman üreticinin yanında olan VakıfBank bu kez de Ziraat Odasına yaptığı destekle adından konuşturuyor. Üreticinin işlerini kolaylaştırmak ve üretimi artırmak için Vakıfbank Kars şubesi Kars Ziraat Odasına pancar sökme makinası almak için 275.000 Euro değerinde krediye aracılık ederek makinayı Kars ziraat Odasına temin etti. Kullanılan bu kredi için anlaşma VakıfBank Şube Müdürü Özgür Göktaş ve Kars Ziraat Odası Başkanı Adem Ertaş arasında imzalandı.

Satın alınan bu pancar söküm makinası sayesinde pancar üretim hızı artarken aynı zamanda maliyette azalmış olacak.

Karslı Çiftçilere Kredi Desteği

Üreticinin her zaman yanında olan VakıfBank geçen yıl Kars Ziraat Odasıyla özel bir protokol imzalayarak Ziraat Odası üyesi olan tüm üreticilere, hayvancılıkla uğraşan, bitkisel üretim yapan, arazi alımı yapan, traktör alımı yapan ve daha birçok tarımsal faaliyetle uğraşan üreticilere özel kredi imkanları sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda en yeni iki destek;

  • Hasat döneminde ödemeye başlanacak olan kredi ve
  • Çiftçiye VakıfBank TarımKart imkanı sunuluyor.

Kredini Hasat Döneminde Öde

Üreticiye tam destek için kişisel finansal danışmanlık yapan VakıfBank çiftçiye özel kredi imkanları sunuyor. Bu imkan kapsamında çiftçi çektiği krediyi hasat döneminde ödeyebilecek. Bu sayede çiftçiler tohum, gübre, yem, besi hayvanı veya süt hayvanına yönelik tüm finans ihtiyaçlarını bu kredi ile karşılayıp hasat dönemi gelip gelir elde ettiklerinde ise krediyi ödemeye başlayabiliyorlar.

Çiftçiye VakıfBank TarımKart

Üreticiler tüm finans ihtiyaçlarını her an yanında bulunan kart ile hızlı ve kolay bir şekilde karşılasın diye VakıfBank çiftçiye TarımKart imkanı sunuyor. Bu sayede üreticiler VakıfBank anlaşmalı üye işyerlerinde yapacakları tüm zirai ilaçlar, yem, gübre, mazot, fide, tohum, veteriner hizmetleri gibi durumlarda yapacakları alışveriş için uygun maliyet avantajları ve 6 aya varan ödemesiz dönem gibi hizmetlerden yararlanabilecekler. Ayrıca bu kart ile bütün banka ATM’lerinden nakit çekim yapabilecekler. Ayrıca kartın borç ödemelerini kendi gelirlerinin olduğu dönemlere göre ayarlama imkanlarına sahipler. TarımKart ile üreticiler telefon, elektrik, su gibi ödemelerini hasat zamanı yapma imkanı da bulabiliyorlar.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top