Kapalı

Vakıfbank’tan Çiftçiye Tam Destek Kredi Kampanyası

Vakıfbank’ın çalışan her kesim müşterilerine uyguladığı kampanyalarından biri de çiftçiler için geliştirilen Çiftçiye tam destek kampanyasıdır. Çiftçinin halinden anlayan Vakıfbank’tan Çiftçiye Tam Destek Kampanyası sloganı ile hizmete sunulan kampanyanın detaylarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Vakıfbank’ın çiftçiye tam destek paketi üç seçenek haline karşımıza çıkmaktadır. İlk paket çiftçiye özel kredi paketidir. Hasat ödemeli bu krediler, çiftçinin hasat sonrası eline para geçtiğinde ödemeye başladığı kredi türüdür. Çiftçilerin, traktör, arazi, tarla, çiftçilik malzemeleri ve yedek parçaları alımında bu krediyi kullanabildiği gibi gübre, tohum, tarımsal ilaç alımlarında da bu krediden faydalanabilmektedir.

Hayvan besicilerini de kredi kullanıcıları içine dâhil eden Vakıfbank, hayvan alımı, yem, gübre gibi alımlar için de kredi kolaylığı sağlamaktadır. Vakıfbank, kredi kullanabileceklerin yelpazesini geniş tutup, seracılık, her türlü bitkisel üretim, süt ve süt ürünleri yetiştiricilerine kredi kullandırma imkânı sunmuştur. Vakıfbank’ın vermiş olduğu krediler arasında Tarım Arazisi Alım Kredisi, Traktör Kredisi, Araç Kredisi, Ekipman Kredisi, Yeni Tesis Kurulumuna Yönelik Proje Kredileri, sera kredisi, arıcılık kredisi bulunmaktadır.

Vakıfbank Çiftçiye Tam Destek paketinde yer alan ikinci bir hizmet ise çiftçiye özel kartlardır. Bu kartlardan ilki Vakıfbank tarım kartıdır. Bu kart sayesinde, Vakıfbank’ın anlaşmalı olduğu tarımsal ürün satan bayilerden 6 aya kadar faizsiz ürün alınabilmekte ve karta ait borcun yılda bir kez ödeme imkânı bulunmaktadır. Diğer ikinci bir kart ise Tarım kredili bankomatlardır. Bankomat hesabında para olmasa bile çiftçinin alışveriş yapmasını ve nakit ihtiyacını karşılamak için hazırlanmış kartta, yine yılda bir kez ödeme seçeneği bulunmaktadır.

Bu destek kampanyası içerisinde yer alan üçüncü ve son çiftçiye özel kart ise TMO kartıdır. Vakıfbank ile Türkiye Mahsul Ofisi arasında yapılan anlaşma sonrası, çiftçilerin TMO buğday, arpa, çeltik, mısır satan çiftçilere yapılacak ödemeler anında bu kartın hesabına aktarılmaktadır.

Vakıfbank Çiftçiye Tam Destek paketinde yer alan diğer bir destek paketi ise TARSİM sigortalarıdır. Çiftçilerin tarlarında meydana gelecek yangın, doğal afet, bitkisel hastalıklarda ve hayvan besicilerinin hayvanlarında oluşacak hastalıklardan ölmesi durumunda çiftçileri sigortalayan hizmet paketidir.

Yapılan sigortalar arasında Bitkisel Ürün Sigortası, Sera Sigortası, Büyükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Küçükbaş Hayvan Hayat Sigortası, Kümes Hayvanları Hayat Sigortası, Arıcılık Sigortası, Su Ürünleri Hayat Sigortası bulunmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top