Kapalı

Vakıfbank Mobil Bankacılık Nedir Nasıl kullanılır?

Vakıfbank’ın internet bankacılığı dışında diğer bir bankacılık hizmeti de Mobil bankacılık sistemidir. Tüm bankacılık işlemlerini akıllı cep telefonlarına indirilecek mobil bankacılık uygulaması sayesinde yapılabilmektedir. Vakıfbank mobil bankacılık uygulamasını IPhone,  Android, Windows Phone uygulamalı cep telefonlarına indirilmektedir.

Akıllı cep telefonlarına indirilen uygulamada, ilk girişte müşteri numarası girilmekte ve daha sonra her mobil bankacılığa girildiğinde kullanacağınız 6 rakamlı mobil bankacılık şifresi belirlenmesi gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamasında göze çarpan diğer bir husus ise Cep İmza uygulamasıdır.

Vakıfbank müşteriler, internet bankacılığına kendi şifreleriyle giriş yapsa bile cep telefonlarına indirilen mobil bankacılık sisteminde yer alan cep imzaya onay vermesi gerekmektedir. Cep telefonlarınıza yüklü mobil bankacılık sistemine onay verilmediği müddetçe kendi internet bankacılık şifrenizi girseniz dahi giriş yapamazsınız. Yine cep telefonunuzun IPhone, Android ve Windows Phone uygulamalarına göre indireceğiniz QR kodu sayesinde, QR amblemi olan alışveriş merkezlerinde QR amblemini telefonunuzla okutmanız yeterli olacaktır.

Bu uygulama sayesinde şifre girmeden telefonunuzun QR kodunun okutulması ile beklemeden alışverişiniz gerçekleşecektir. Gelelim Mobil bankacılık sisteminden neler yapılır? Vadeli, vadesiz hesaplarını görebilir, hesap açabilir, hesap kapatabilir ve hesaplarını yönetebilirsiniz.  Yine hesabınız kullanarak EFT, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık sisteminde yapabileceğiniz diğer bir işlem ise yatırım araçlarına yatırım yapmadır. Mobil bankacılık sistemi üzerinden döviz, altın hesabı açabilir, altın alıp satabilir, düzenli para aktarabilir veya otomatik talimat verebilirsiniz.

Yine hisse senedi, fon, tahvil portföy yatırımları da yapabileceğiniz diğer işlemlerdir. Vakıfbank mobil bankacılık uygulaması sayesinde Vakıfbank’a ait veya başka bankalara ait kredi kart borçlarını ödeyebilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank kredi kartınızın dönem içi harcamalarını da görebilir, ek kredi kartı talebinde bulunabilinir, kredi kartı iptali gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca kredi kart limit talebinde bulunmak, sanal kart yüklemesi yapabilmek de mobil bankacılık sisteminde gerçekleştirebileceğiniz diğer işlemlerdir. Vakıfbank mobil bankacılıkta yapabileceğiniz diğer bir işlem ise otomatik ödeme talimatları verebilirsiniz. Sabit veya cep telefonu, doğal gaz, elektrik, su, internet ödemelerinizi otomatik talimat verebilir, cep telefonuna Cep TL gönderebilir ve şans oyunları da oynayabilirsiniz.

Bu kadar hizmetin yanında kredi başvurusu da unutulmamıştır. Tüketici kredi talebinde bulunabilir, kredi hesaplaması yaptırabilirsiniz. Son olarak mobil bankacılık uygulaması sayesinde adres, telefon, e-mail adresi gibi değişiklikleri güncelleyebilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top