Kapalı

Vakifbank Kredili Bankomat Nedir – Başvuru Nasıl Yapılır?

kredili bankomat

Bankomat hesabı paranın olmadığı anlarda ek hesap olarak devreye girmesi ile aynı anlama gelmektedir. Vakıfbank kredili bankomat nedir, başvuru nasıl yapılır tarzındaki tüm soruların yanıtlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Bankada bulunan hesaplarınızda para olmadığı takdirde bankalar tarafından sizlere kredili mevduat hesabı olarak bir hesap açılmakta ve limitiniz içerisinde bu hesaptan para çekmeniz sağlanmaktadır. Kimi banka artı hesap olarak adlandırmaktadır. Vakıfbank ise bunu kredili bankomat hesabı olarak adlandırmaktadır.

Kredili Bankomat Nedir?

Hesabınızda para olmadığı zaman eft, havale, otomatik ödeme talimatı ve kira ödemeleri kredili bankomat hesabınızdan yapabilirsiniz. Bu hesabı kullanmak isteyen müşteriler kullanılan faiz oranı sebebiyle karlı sayılmaktadır. Kullanılan gün sayısı kadar faiz işletilmekte olup, ödeme yapılan tutardan ödenen miktar düşürülerek kalan tutara faiz ödemesi yapılmaktadır. Eline para geçen müşteriler önce faizi kapatmalı daha sonra anaparayı ödemelidir.

Kredili bankomat faiz oranları şu an için %1 in üzerinde işlem gördüğünü belirtelim. Net faiz oranlarını banka şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Kredili Bankomat için gerekli olan belgeler

-Kimlik aslı ya da ehliyet aslı veyahut fotokopileri
-Geliri ispatlayacak olan bordro, kira geliri gibi belgeler
-ikamet gösterir nitelikteki belge

Vakıfbank Kredili Bankomat limiti kişiye göre belirlenmektedir. Herkesin kredi notuna göre limit belirlenir. Kredi notu yüksek olan kişilerin limiti daha üst seviyelerde iken kredi notu ortalama olan biri daha düşük bir limitle kredili bankomat almaktadır. Gelir durumunu gösterir belgenizin durumu da limitinizi belirlemekte önemli rol oynayacaktır. Vakıfbank Kredili Bankomat sistemi hesabında yeterli bakiyesi olmayan müşteriler için kurtarıcı nitelikte bir hesaptır. Limiti gelir ve kredi notunuza göre belirlenen kredide uygun faiz seçenekleri mevcuttur. Hesabınızda para olmasa dahi birçok banka hizmetinden yararlanabileceğiniz hesaba mobil bankacılık, internet bankacılığı veya sms kanalı ile başvuru yapabilirsiniz.

Sonuç olarak bakıldığında kredili bankomat sayesinde 7/24 paranız anlık olarak hazır tutulmaktadır. Dilediğiniz anda cebinizde para olmadığı zamanlarda tek tık ile hesabınızdan paranızı çekebilir ve bunu kullanma fırsatını sizlere sunmaktadır. Burada dikkat edilen noktalardan biri de limitlerin dahilinde işlemlerin yapılmasına vakıfbank izin vermesidir. Yani kredi tutarı ne kadar ise o kadar kullanabilirsiniz. Vakıfbank’ın bu hizmetinden yararlanmak isteyenler vakıfbank şubeleri, atmler veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapabilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top