Ana sayfa Banka Haber Vakıfbank Kredi Kartı Kredi ve Kredili Bankomat Yapılandırma

Vakıfbank Kredi Kartı Kredi ve Kredili Bankomat Yapılandırma

22
Vakıfbank Kredi Kartı Kredi ve Kredili Bankomat Yapılandırma

Gündeme gelen kredi vadelerinin uzatılması ve kredi borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin yönetmelik 27/09/2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelik Kredi ve kredi kartı borçlarını yeniden yapılandırma imkanı vermekte aslında bankalar da bu yetki vardı ancak yönetmeliğin tek katkısı yapılandırma vadesini 72 aya çıkarma durumudur.

Ayrıca peşinen belirtelim avukata veya icraya düşen borçları yapılandırma kapsamına bir çok banka almamaktadır, ancak Vakıfbank icraya düşmeyen ancak takipte olan kredi ve kredi kartlarını da kapsam içine almak için çalışma yaptığını ve bu yüzden bir gecikme olduğu bilgisi var ancak teyide muhtaç bilgidir.

Yine 72 ay yapılandırma 27 Eylül 2016 tarihinden önce çekilen kredileri kapsamaktadır. Bu tarihten sonra kredi veya kredi kartı yapılandırma talepleri azami 48 ay ile sınırlı kalmak üzere yapılandırma sunulacaktır. tabi bu yapılandırma bankanın uygun gördüğü durumlarda geçerlidir. Ancak özellikle kamu bankaları için de borçlularına en iyi davranan ve dosyaları en geç avukata devreden banak Vakıfbank  ayrıca gecikme faizini en alt limitten uygulayan bir politikası vardır.

Vakıfbank Bireysel Kredi Yapılandırma, Şimdilik banka 72 ay vadeli yapılandırma konusunda heniz çalışma tamamlanmış olmakla birlikte 1,44 faiz oranı ile başlayan bir yapılandırma seçeneği sunacağını söyleyebiliriz, Kredisi yapılandırmak isteyen tüketici bizzat vakıfbank şubesine gitmesi halinde İster mevcutta devam eden kredisini yine 2-3 dönem ödemediği gecikmede olan kredisini yapılandırabilir ancak 48 ay dileyen yarın gider yapabilir ancak 72 ay için faiz belirleme ve kapsamı net değil.

Kredi yapılandırmalarda vadeyi kısa tutmanız sizin yararınıza olacaktır. 48 ay vade en uygun vade olmakla birlikte 72 ay için haber geldiğin de de hemen buradan güncelleme yapmaya çalışacağız.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırma, Kredi kartı yapılandırma ise icraya düşmeme şartı ile birlikte 1,55 ile başlayan bir yapılandırma seçeneği sunulacaktır. Kart borçları sürekli asgarisi ödenen olsun veya düzenli ödenen yine sürekli ödemesi aksayan 1-3 dönemi ödenmemiş ve avukata devredilmeyen kredi kartları yapılandırma konusu olabilecek. Ancak borç ne kadar gecikmiş ise banka vade konusunda cimri davranıyor özellikle kredi kartlarında kart açık olacağı için vadeyi kısa tutmak istiyor ve 48 ay vadeyi muhtemelen size dayatacaktır.

Yine yapılandırılan kredi kartı ödemesi 60 gün yani iki dönem üst üste gecikmediyse kullanıma kapatılmayacaktır. Zaten sürekli asgari ödeyen veya kör topal ödemesine devam edenler eksik fazla bu durumda olanların kartı kapatılmayacaktır.

Kredili Bankomat yapılandırma, maaşlara ek olarak verilen kredi mevduat hesabı olan belirli limitler dahilinde sunulan kredili bankomat hesabını maaş alıpta kullanmayan daha doğrusu hesabı komple sıfırlamayan yok denecek kadar azdır. Bir çoğumuz 2-3 bin arası limitleri olan bu hesabı harcayım bir daha yerine koyamaz olduk. Yapılandırma konusu ise 48 aya kadar yapılandırmaya konu olabilir ancak banka çok buna yanaşmayacaktır. 12-24 ay seçeneği sunalabilir, faiz oranı ise 1,35 beklenmektedir.

Yazıda bulunan bilgileri anonim olup, bankanızdan aldığınız bir teklif var ise lütfen yazı altına yorum olarak ekleyelim ki bir çok kişi dört gözle haber beklemektedir.

22 Yorum

 1. Vakıfbank 72 ay kredi yapılandırması faizi 1.20 olurmu acaba admin bunda bir Bilgin varmı ve nezamana kadar çıkar acaba

 2. Yapılandırma konusunda denizbank çok kolay bir şekilde 72 ay yapılandırma yapıyor.bu konuda en kötü banka akbank.yapılandırmayı geçtim . yasadan bile haberleri yokmuş gibi davranıyorlar.

 3. Addmin denizbank haricinde 72 ay yapılandırma yapmış bir banka varmı.yani elde somut bir bilgi örnek varmı

 4. Garanti bankasıda finans bankta asgari ödemeyi yapan kredi puanı düşük olsada yani ödeme güçlüğü bariz olsada gecikme yok diye yapmıyor anlamadığım yapanlar nasıl yapmış. Bir kere gittim alt yapı çalışması var dedi. Sonrasında telefonla görüştüm kredi kartı ödemende gecikme yok dedi. Şikayet dilekçesindede uygulama başladığında geri döneceğiz demiş. İyide yapanlar hangi yolu izlemiş tanıdıkları vasıtası ile yaptırmış yapılandırmayı. Sebep nedir herkeze farklı cevap veriyorlar. Üç banka finans granti hsbc hiçbirinden ne kredi ne de kredi kartına vade uzatamadım. Yapabilen biri nasıl yaptığını amlata bilir mi acaba.

  Acaba sistem mi oturmadı. Niye bankalar güçlük çıkarıyor. Niye bddk müdahele etmiyor. Niye borçlara vade yapan bankalar faizle borcu iki katına çıkarıyor. Bu düzenlemeyle böyle giderse borç stoğu iki katı olur ki. Anladığım kadarı ile de pekte zor durumda yok harhalde kimse bir yerlere şikayet etmiyor. Yoksa üç haftada bu işe bir el atan resmi kurum olur du herhalde.

  • Yönetmelik son kararı bankaya bırakmış aslında daha önce kredi veya kredi kartı borçlarını ödeyemeyenlere eyani 2 dönem üst üste ödemez isen banka bunu tekrar taksitlendiridi. Yani zaten bu vardı ama faizi yüksekti.

   Şimdi sadece 72 ay vade farkı var oda zaten bankalar yanaşmıyor kısaca yapılandırma işi bankanın bileceği iş

 5. trt haberde face de kredikartları düzenlemesinin uygalamandığına dair haber yaptı trt nin face deki haberinin altına yorum yazın 9.10.2016 saat 4 gibi trt nin face sayfasına yorum yapın. ben haber yapsınlar diye bütün ulasal kanallara mesaj atmıştım iki gün önce. sizde bimer bdkk ulusal kanallara mesaj atın bugün sabah gaztesi ve trt yasanın uygulanmadığı ile ilgili haber yaptı yorum yapın yaşanan sorunları yazın lütfen.

  • 30.09.2016 konuşma
   BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, uygulamanın canlı kredileri kapsamasına ilişkin soru üzerine, “Biz orada mevcut borç stokundan bahsettik. Bunun içerisinde gecikmiş alacaklar da vardır. Batık dediğimiz şu; alınma ihtimali yoksa bu bankaların zaten her an yapabilecekleri bir şeydir. Bankalar eğer tahsil edemeyecek noktaya geldiyse her an için görüşmelerini yapıyorlar. Onlar zaten onu yapılandırıyorlar.” diye konuştu.

 6. vakıfbanktan daha önce yapılandırmış olduğum krediyi yapılandırmak için başvurdum ret yanıtı verdiler. devletin bankası kanunu uygulamıyor.devletin bankası başbakanın sözünü takmıyor.

 7. akbank bugün 72 ay yapılandırdı faiz 1.40 hatta 4 ay öncede yapılandırmıştım 20k 2 yapılandırma sonunda 40k oldu. kredilerimide 72 ay yapılandırdım eski oranlarından ek hesabıda 24 ay yapılandırdı. hatta hepsinde 2 şer ödeme gecikmiş ve ihbarlarda eve gelmişti. tek yapmanız gereken akbank çağrı merkezini aramak yada mail atmak bana 2 günde döndüler zor durumdaydım teşekkür ediyorum allah devlete zeval vermesin ayrıca admin ağzına sağlık çok güzel ve gerçekci tespitlerin faydalandım allah razı olsun yazdıkların hepsi kelime kelime doğru güzel tespitler.

  • Vakıfbank yapılandırma konusunda özellikle 72 ay konusunda yüksek faiz nedeniyle biraz gönülsüz davranmakta ancak bu ayın sonuna kadar daha düşük oranlar ile yapılandırma olanağı sağlanacak. Yine bankanıza başvurun ve yapılandırma teklifinizi alın.

 8. Tüketici Kredisi için Finansbank 1,49, Halkbankası 1,35 faiz oranından 72 ay yapılandırma yaptılar. Vakıfbanktan yapılandıran varmı arkadaşlar

  • hocam finansbank bana çekmiş olduğunuz orandan sadece süreyi uzatırız demişti. sizde oran düştümü yoksa aynımı kaldı?

 9. Vakıfbank yapılandırma yapmaya başladı. 48-60 ay arası 1.35, 60-72 ay arası vade için 1.40 faiz oranı uygulanmakta

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin