Kapalı

Vakıfbank Kredi Borcunu Yapılandırma

vakıfbank kredi yapılandırma

Vakıfbank kredi borcumu yapılandırmak istiyorum, diyorsanız aşağıdaki yazı dizisi sizlere çok yardımcı olacaktır. Bu sayede kredi borcu yapılandırma aşamasında bilmeniz gereken kilit noktaları da öğrenmiş olacaksınız !

Vakıfbank ta diğer bankalar gibi müşterilerine ihtiyaçları doğrultusunda kredi imkânları sunmaktadır. Tüketici kredileri, Konut kredisi, Taşıt kredisi ve birçok kredi türü ile müşterileri için en iyi hizmeti vermeye çalışan banka ülkemizin sayılı bankalarından bir tanesidir. Kredi borcu yapılandırma işlemi bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerden biridir. Bankalar kredi borcunu belirli bir vadede ödemekte zorlanan müşterileri için uzun bir vade ve farklı bir faiz oranıyla kredi kullandırabilirler. Sizlerde Vakıfbank’tan kredi alıp ödemekte zorluk çekiyorsanız yapılandırma şartlarına göz atabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Borcunu Yapılandırmak

Resmi gazetede yürürlüğe giren geçici madde ile, kararın Resmi Gazete’de yayımlanma tarihinden önce (27 Eylül 2016) ihtiyaç kredisi kullanan banka müşterileri, talep etmeleri halinde 72 ay vade ile ihtiyaç kredisi borçlarını yeniden yapılandırabileceklerdir. Tüm bankaların yerine getirme yükümlü olduğu bu kararla, Vakıfbank’tan kredi kullanan bir müşteri, kredi kullandığı Vakıfbank şubesine giderek ihtiyaç kredisini 72 ay vadeyle yapılandırabilecektir.

Kimler İhtiyaç Kredisi Borcunu Yapılandırabilir

Resmi Gazete’de yayımlanan bu kararla; banka müşterisinin, kredisini kolay bir şekilde ödeyebilmesi hedeflenmiştir. Müşterinin ihtiyaç kredisi borcunu yapılandırabilmesi için tek şart söz konusu borcun yasal takip sürecinde ya da yasal takip sürecinden sonraki aşamalarda olmamasıdır. Müşteri ihtiyaç kredisini borcunu yapılandırırken ek bir tutar talep ederse yapılandırdığı borcu kapatmak için en fazla 72 ay, kullanmak istediği ek tutar için en fazla 48 ay vade seçeneklerinden faydalanabilir.

Sonuç olarak bakıldığında bilmeniz gerekenler arasında en önemlisi her yapılandırma aşamasında sizlerden yeniden kredi masrafı alınır. Ev kredisi yapılandırmasında yeniden ekspertiz ücreti alınabilir. Genelde tüm kredi yapılandırma türlerinde hayat sigortası da alınabiliyor.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top