Kapalı

Vakıfbank Kredi Borcumu Yapılandırmak İstiyorum

vakıfbank kredi yapılandırma

Vakıfbank şubesinden kredi çekmiş iseniz ve olumsuz bir durum ile karşılaştığınızda vakıfbank kredi borcunu yapılandırma yoluna gidebilirsiniz. Bu sayede hazırlanacak yeni kredi sözleşmesinde yeni bir vade ve faiz oranı ile banka ile masaya oturabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Borcunu Yapılandırma

Vakıfbank’tan kredi kullanmış olanlar bir süre sonra kredi taksitlerini ödemekte zorluk çekmesi veya o dönemden daha düşük faiz olması nedeniyle kredilerini yapılandırmak isteyebilirler. Bu durumda bankaya başvuru yapıldığı taktirde en güncel faiz oranından yeniden yapılandırılma yapılır ve istediğiniz vade ile ödeme olanağı sağlanır.

Vakıfbank kredilerini düzenli ödeyen kişiler ancak ödeme de güçlük çekenler için yapılandırma olanağı sağlamaktadır. Kredi yapılandırılması demek yeniden güncel oranlı faizle kredi çekip eski krediyi kapatmak ve yeni belirlediğiniz kredi planı üzerinden devam etmek demektir. Kredi taksitlerinizi düzgün ödemeyip kredi notunuz düşük ise bankalar bu durumlara çok fazla yanaşmamaktadır. Çünkü siz bu gibi durumlarda bankaların gözünde en riskli müşteri konumunda oluyorsunuz.

Konut kredisi kullanmış olanlar çektiği zamanda faizlerin yüksek olması nedeniyle taksit ve ödediği faizleri yüksek bulabilirler. Faizlerin düştüğü vakit kredi puanınız iyi olması durumunda bankaya gidip yapılandırma yapmanız mümkün. Bu gibi durumlarda banka sizin ödeme geçmişinize bakacak ve yapılandırmak konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Durumunuzun iyi olup ödediğiniz taksit miktarlarını artırıp vadeyi düşürürseniz bu sizin için ek bir avantaj olmakta olup daha az faiz ödeyeceğiniz anlamına gelmektedir. Şunu unutmamanız da fayda var ne kadar uzun süre vade tutarsanız ödediğiniz faiz o kadar yüksek olacak olup kredi çekmeniz sizin için avantaja dönüşmeyecek olup daha zararlı çıkacaksınız.

Vakıfbank kredi veya kredi kartı borcu nasıl yapılandırılır?

Öncelikle bu gibi yapılandırma işlemlerinde muhatabınız kesinlikle banka olmaktadır. Yani bir telefon veya internet bankacılığı üzerinden başvuru yapılmaz. Direk şubeye gidiyorsunuz ve üst kata genelde çıkarak (kredi danışmanları) durumunuzu anlatın. Yasal takip işlemlerine maruz kalmamak adına kesinlikle bu adımı atın ki, ilerleyen süreçlerde haciz veya icralık olmayınız.

Bankalar genelde tek seferde borcu kapatmak yerine bu gibi durumlarda müşterilerine yeni bir sözleşme ve uzun vade seçenekli kredi imkanı sunar. Biz buna kredi borcu yapılandırma adını veriyoruz. Yapılandırmaya hızlıca imza atmayınız ve ilgili maddeleri ve faiz oranlarına çok dikkat ediniz. Yani yeni bir ödeme planı olacağı için bunu da ödeme yapılmadığında borcunuz artarak devam edecektir !

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top