Kapalı

Vakıfbank Kamuya Özel Sarı Panjur Konut Kredisi

Vakıfbank‘ın kamu çalışanları için sunmuş olduğu Sarı Panjur konut kredisi, tek tip bir konut kredisi olmayıp, sunmuş olduğu altarnatif ödeme şekilleri ile kamu çalışanlarının hizmetine sokulmuş bir kredidir. Bu yazımızda Vakıfbank Sarı Panjur konut kredisi hakkında geniş bilgiler vereceğiz .

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu konut kredisinde kredi seçenekleri bulunmakta ve bu seçeneklere göre faizlandirilmektedir. İşte Vakıfbank Sarı Panjur konut kredi seçenekleri;

1- Masrafsız Sarı Panjur: Dosya masrafının olmadığı konut kredi türüdür. 120 aya kadar vade seçeneği bulunan kredide erken ödeme yapılıp krediyi kapatarak istenildiğinde, eğer ki kredinin vade süresi 36 aydan az kalmış ise kalan kredi borç tutarının %1’i, 36 ay vadeden fazla kalan borç tutarında ise kalan borcun %2’si erken ödeme ücreti olarak kredi kullanıcısından tahsil edilmektedir.

2-Artan Taksitli Sarı Panjur:  120 aya kadar vade seçeneği bulunan kredide, başlangıçta düşük ödeme ile başlayıp, 6 ay veya 1 yılda taksit miktarı her dönem artış gösteren kredidir.

3- Azalan Taksit Sarı Panjur: 120 aya kadar vade seçeneği bulunan kredide, başlangıçta yüksek ödeme ile başlayıp, 6 ay veya 1 yılda taksit miktarı her dönem azalma gösteren kredidir.

4-Ara Ödemeli Sarı Panjur: Çalışanların belli dönemlerde ikramiye, prim veya ek geliri varsa  bu gelirleri o dönemlerde ödeyip taksitlerin düşürüldüğü kredi türüdür. Ara ödeme dönemlerini kredi kullanan müşteri kendisini belirlemektedir.

5- Periyodik Ödemeli Sarı Panjur: Her ay kredi taksidi ödemek yerine 2 aylık veya 3 aylık şekilde ödenen kredi türüdür. Bu kredi daha çok her ay geliri olmayıp belirli aylarda geliri oluşan müşteriler için hizmete sunulmuş kredidir.

6- Ana Para Sabit Sarı Panjur: Ev kredisi taksitlerinin vade sonuna kadar anapara kısmı sabit kalıp taksit tutarlarının azaldığı kredi türüdür.

7-Transfer Et Sarı Panjuru: Başka bankalardan kullanılan konut kredisinin, Vakıfbank’a taşınması ile oluşan kredi türüdür. Burada dikkat edilmesi gereken nokta diğer bankadan kullanılan kredide her hangi bir ödememe sıkıntısının olmaması gerekiyor. Eğer ki Vakıfbank Sarı Konut kredisi faiz oranı daha uygun olduğunu düşünen müşteriler için düşünülmüştür.

8-Standart Sarı Panjur: Klasik konut kredi tipidir. Yani konut kredi borcunu her ay eşit miktarda ki taksitlerde ödenen kredi türüdür.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top