Kapalı

Vakıfbank Kamu Personeline Özel İhtiyaç Kredisi

Tüketici kredisi kullanımında bankaların en çok tercih ettiği ve sıkıntı yaşatmadan kredi verdikleri müşteriler şüphesiz kamu çalışanlarıdır. Sabit aylık maaşlarının olması, kredinin ödenmeme durumunda maaşlarına rahatlıkla el koyabileceği kamu çalışanları olunca bankalar, diğer müşterilerine göre kamu çalışanlarına özel kampanyalar düzenleyerek kredi çalışması yapmaktadır.

İşte kamu çalışanlarına düzenlenen kredilerden biri de Vakıfbank tarafından hizmete sokulan Vakıfbank kamu personeline özel taksitli tüketici kredisidir.

Vakıfbank’ın bu kredisinde tüm kamuda çalışan memur, işçilerin yanı sıra Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumundan ve Bağkur’dan emeklilerde faydalanabilmektedir. 70.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullandıran Vakıfbank kamu personeline özel taksitli tüketici kredisini 36 ay vadede geri ödeme imkanı sunaktadır. Gelelim bu kredinin faiz oranları, masraflar ve geri ödeme biçimine.

Eğer ki müşteri kredi tahsis ücreti ödemek istemiyorsa kullanacağı kredinin aylık faiz oranı 1.35 oranında olacaktır. Kredi tahsis ücreti istemeyen bir müşteri, 70.000 TL’lik kredi kullanımında aylık 1.35 faiz oranı ile 36 ay boyunca ödeyeceği aylık taksit tutarı 2.581 TL olacaktır.

Kredi tahsis ücretini kabul eden müşterilere ise uygulanacak faiz oranı ise 1.29 oranında olacaktır. Yine kredi tahsis ücretini kabul etmiş, 70.000 TL’lik kredi kullanmış ve 36 ay vade süresinde ödeyecek müşterinin, aylık ödeyeceği faiz tutarı 2.550 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti %0.5 + BSMV şeklinde olacaktır. Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

Efektif Aylık ve Yıllık Faiz Oranı hesaplamalarına kredi için tahsil edilen (BSMV dahil) kredi tahsis ücreti, faiz ve vergiler dahil edilmektedir. Vakıfbank’ın kredi başvurusunda bulunan müşterilerine hayat sigortası yaptırmaktadır. Hayat sigortası 35 yaşında ki erkek bir müşteri için 248 TL talep edilmektedir.

Bu hayat sigorta priminin müşterinin yaşına ve kullanılacak kredinin tutarına göre değişmektedir. Yani müşterinin kullanacağı kredi tutarı ve yaşı yüksekse alınacak hayat sigorta primi de artmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top