Kapalı

Vakıfbank Çevre Dostu Konut Kredisi 2016

Bankaların, konut kredilerini cazip hale getirmek için faiz indirimleri yanında, konut kredisi kullananlara özel promosyonlarda vermektedir. Bazı bankalar çilingir hizmetleri, sıhhi tesisat hizmetleri, elektrik hizmetleri gibi ücretsiz hizmetler vermektedir. Vakıfbank’ta çevreyi korumak, ağaçlandırmak, erozyonu önlemek adına konut kredisi kullanan her müşterisinin adına bir adet fidan dikme kararı almış ve bu konut kredisine de Çevre Dostu konut kredisi adı vermiştir.

‘’Eviniz de sizin gibi doğayı korusun istiyorsanız; sizi Çevre Dostu Konut Kredisi ile tanıştıralım’’ sloganı ile yola çıkan Vakıfbank, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ile yaptığı iş birliği ile konut kredisi kullanan her müşterisi için belirli illerde, müşterisinin adına fidan dikimi gerçekleştirip, dikilen fidan sonrası müşterisine Teşekkür Belgesi göndermektedir.

Çevreyi korumak, ağaç sayısını artırmak ve erozyonu önlemek için duyarlı bir çalışma başlatan Vakıfbank, bu kampanya ile şu ana kadar 110,00 fidan dikimi gerçekleştirmiştir. Vakıfbank, Tekirdağ, Şanlıurfa, Konya Karapınar, İstanbul Şile ve Burdur Tefenni Beyköy yerleşim birimlerine fidan dikimi gerçekleştirmektedir. Müşterilerinin adına dikilen bu ağaçlandırma sahası da Vakıfbank Hatıra Ormanları olarak da adlandırılmıştır.

Vakıfbank Çevre Dostu Konut Kredisinin hangi amaçla hizmete girdiği bilgisini verdikten sonra gelelim kredinin özelliklerine. Bu konut kredisinin Vakıfbank’ın Sarı Panjur kredisinden hiçbir farkının olmadığını, uygulanan faiz oranlarının aynı olduğunu sadece konut kredisi kullanan kişiler adına özel fidan dikileceğini belirtmek isteriz.

Vakıfbank Çevre Dostu Konut Kredisinde uygulanan aylık faiz oranı 1.14 oranındadır. 120 aya kadar vade süresi bulunan konut kredisinde 500.000 TL dosya masrafı alınmaktadır. Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %75’i kadar da kredi kullanılabilmektedir. DASK, Konut Paket Sigortası ve Ekspertiz Ücreti konutun lokasyonu, m2’sine göre değişmektedir. Ekspertiz ücreti 700 TL olduğunu ve taşınmaz Rehin Tesis Ücreti alınmadığını belirtmek isteriz.

DASK yapılmaksızın kredi kullanılmayacağını ve kredi kullanan kişiye Hayat Sigortası yapılmasının zorunlu olduğunu, kredi kullanan kişinin yaşına göre hayat sigortasının değerinin değişeceğini belirtmek isteriz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top