Kapalı

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı

Ufak ufak yatırım yapmak isteyip parasını değerlendirmek isteyen kişilerin, maddi yönden zorlanmadan kullanabilecekleri yatırım araçlarından biri Vakıfbank Altın Çağ hesabıdır. Bu hesap sayesinde aylık sizin belirlediğiniz tutar kadar altın alabiliyorsunuz. Faizsiz sistemle çalışan bu hesaplarda, altın yükseldikçe kar elde ediyorsunuz.

Vakıfbank Altın Çağı Hesabı ile ister kendiniz isteğiniz tutar kadar altın alabilir isterseniz bankaya vereceğiniz talimat ile düzenli olarak altın yatırımı yapabilirsiniz. Bunun için yapılması gereken ilk şey Vakıfbank altın hesabı açtırmak olacaktır. Oluşan hesabınıza ister şubelerden isterseniz bankanın internet bankacılık sistemini kullanarak altın alımı yapabilirsiniz.

Vakıflar Bankası, altın yatırımcılarına, altın alımlarında zorlanmaması için 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp satmanızı sağlamıştır. Yine bu hesabın en büyük avantajı, hiçbir şekilde açılacak altın hesabı için işlem ücreti almamaktadır. Altın hesabının klasik altın alımlarından en büyük farkı ve avantajı altın ile temasınızın olmamasıdır. Böylece kaybolacak, çalınacak derdi kalmayacaktır ve bilinen klasik altın alımlarından da hiçbir farkı yoktur. Yine bu hesap sayesinde alınana altının gramajının düşük olması, eski model olması, düşük ayarlı olması gibi hiçbir derdiniz de olmayacaktır.

Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden hafta içi 08.45-18.00 saatleri arasında altın alış/satış işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Açılacak Altın Çağı hesabınızda günlük altın alım satım limiti 20.000 TL’dir.  Altın Çağı Hesabında bulunan hesabınızı dilerseniz yatırım hesabınıza veya vadesiz hesaplarınıza aktarabilirsiniz ve yine bu işlemlerden ücret alınmamaktadır. Eğer ki kredi kartınız varsa da, kredi kartınıza vereceğiniz talimatla her ay düzenli altın alımı yapılır. Kredi kartınızla her ay en az 100 TL, en fazla 950 TL limitine kadar talimat verebilirsiniz. Altın alımları sadece TL cinsinden yapılmaktadır.

Talimat vereceğiz vadesiz hesabınızda para yoksa açacağınız havuz hesabından tedarik edilecektir. Eğer ki vereceğiniz altın talimat tutarını, vadesiz hesabınızda ki para ve havuz hesabında ki paralar karşılamıyorsa asgari düzenli birikim tutarından düşük olmamak kaydıyla kısmi tahsilat gerçekleşecektir. Kısmi tahsilat, küsuratlı olarak (0,01 gramın katları şeklinde) yapılabilecektir.

Son olarak açacağınız Altın Çağı Hesabını yine dilerseniz bankanın şubelerinden veya internet bankacılık şubesinden kapatabilirsiniz. Hesabınızı kapabilmeniz için hesap bakiyenizin 0 olması gerekmektedir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top